3D Baskılı Sürdürülebilir Ofis Sistemi: Architype

Denizen, abonelik sistemiyle kullanılan kapsül ofis geliştirdi.

kişisel ofis
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

İdeal bir uzak çalışma alanı sağlamak için tasarlanan 3D baskılı , kişisel ofis bölmesi Denizen Architype ile ofisler artık taşınabiliyor. Yeni prefabrik ofisi dilediğiniz yere kurabilirsiniz. Yapmanız gerekense abonelik sistemine dahil olmak. “Mükemmel bir iş günü için” tasarlanan Denizen Architype’i, pandemi nedeniyle uzaktan çalışmanın yeni normallerimizden olmasıyla birlikte işlevsel hale geldi. 

90 metrekarelik taşınan ofis Architype, profesyonel aydınlatma, her pencerede kontrol edilebilir gizlilik camı ve masa gibi özellikleri ile ilham vermek ve odaklanmayı, üretkenliği geliştirmek amacıyla tasarlandı. Denizen’in kendi web sitesinde söylediği gibi tüm gününüzü içinde geçirmeyi isteyecek kadar büyük ve minimum alanla herhangi bir yere kurulabilecek kadar küçük. Şirket, bu tasarımı ile uzaktan çalışma ve esnek yaşam tarzı gibi değişikliklere uyum sağlarken merkez ofis maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak istiyor. 

Ofis, entegre ısıtma, soğutma, hava filtreleme, mini buzdolabı ve tepe okuma ışıklı bir arka salon ile inşa edilmiştir.  Her bölmede, gizli bağlantı noktaları, çıkışlar ve kablo yönetimi ile ayarlanabilir bir ayakta çalışma masası bulunur. Ayrıca , çapraz lamine ahşaptan yapılmış bir saksı ve bir dizi tamamen geri dönüştürülebilir, 3D baskılı malzeme içerir. 

Masaya yerleştirilmiş  kontrol paneli, kullanıcıların bölmenin ışıklarını, ön ve arka kameralarını ve gizlilik camını ayarlamasına yardımcı olur. Kapsül hala tasarım aşamasında olsa da, uzaktan çalışmanın gelecekte nasıl gelişebileceğine dair ilginç bir bakış sunuyor. 

Denizen CEO’su Nick Foley şöyle diyor: “Esnek, uzaktan ve hibrit çalışmaya geçişte henüz karşılanmamış büyük ihtiyaçlar var ve geleneksel gayrimenkulün buna yetişmesi onlarca yıl alacak. Pandemiden önce bile ofisler pahalı, dikkat dağıtıcı ve elverişsizdi. Daha iyi bir çözüm gerekiyordu. Çalışma ve yaşama şeklinizi değiştirecek kadar ilham verici bir alan yarattık. Ve bunu bir abonelik hizmeti olarak sunarak, işverenlerin ekiplerine profesyonel, bağlantılı ve güvenli bir çalışma ortamı sunmasını doğal hale getiriyoruz”

YORUMLAR