500 Istanbul, Finans Teknolojileri Üreticisi Arf’ın Tohum Yatırımcısı Oldu

Yeni yatırım haberi ile ortaya çıkan 500 Istanbul, Estonya çıkışlı Arf girişimine yeni bir yatırım yaptığını bugün açıkladı.

500 istanbul, arf
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

500 Istanbul’un 30 milyon euroluk yeni girişim sermayesi yatırım fonunun resmi duyuları geçtiğimiz Mart ayında yapılmıştı. Bugün gelen yeni haber ile tekrar ortaya çıkan 500 Istanbul, Estonya merkezli olan Arf girişimine tohum yatırım yaptığını açıkladı.

Mevzu bahis yatırım, 500 Istanbul’un ortaklarından Enis Hulli’nin Medium hesabından yaptığı bir paylaşım ile ortaya çıktı. Yapılan yatırım miktarı ve şirket değerlemesi ile ilgili ise bir bilgi ortada yok.

Blockchain teknolojisini kullanarak anlık ve sabit paralar ile sınır ötesi ödeme yapma imkanı veren Arf, aynı alıcı ülkelerin yerel döviz kurları ile ödeme yapabilme imkanı da sunuyor.

Arf’ın Visa İnovasyon Programı’nın 2. dönemine seçilmiş fintech girişimleri arasında bulunduğu da unutulmuyor. Arf altyapısının işletmelere, e-cüzdanlara ve dijital bankalara anında sınır ötesi ödeme özellikleri sunabilmek için teknoloji sağlayıcılarına bağlandığı da biliniyor.  

YORUMLAR