Adidas’ın İlk Yüzebilir Billboard’u Dubai’de Sahneye Çıktı

Dünyanın ilk sıvı billboard Adidas tarafından tasarlandı ve ilk gösterim yeri Dubai oldu.

Adidas Gerilla Pazarlama
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Adidas, yeni mayo koleksiyonunu tanıtmak için yüzülebilir reklam panosu oluşturdu. Gerilla pazarlama stratejisi şeklinde oluşturulan tanıtım, Adidas’ın sporculara yönelik daha geniş teknik giyim seçeneğini vurgulayarak özellikle kadınları spora katılarak özgüvenlerini artırmaya teşvik ediyor.

Havas Middle East  tarafından geliştirilen kampanya, spor markası tarafından yaptırılan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kadınların sadece %12’sinin halka açık bir plajda veya havuzda mayo giymekte tamamen rahat olduğunu ortaya koyan bir YouGov anketinden elde edilen bilgilere dayanmakta. Araştırmaya göre beden utancı ve mahremiyet eksikliği, kadınların mayolarında kendilerini rahat hissetmemelerinin iki ana nedenidir.

Tanıtım panosu -11.500 galon su tutan bir yüzme havuzu-  Dubai’nin en popüler plajlarından birine kuruldu.  Markanın sporun herkes için hoş karşılanmasını sağlamaya yönelik küresel girişimini pekiştirerek kadınları halka açık bir inanç sıçraması yapmaya ve dalmaya davet edildi.

Adidas’ın kıdemli marka direktörü Amrith Gopinath şöyle diyor: “Bizim inancımız, hiç kimsenin suyun içinde ve çevresinde olmanın faydalarından yararlanmasının engellenmemesi gerektiğidir, bu nedenle tüm kadınlara yönelik çeşitlendirilmiş ürün teklifimizin ve burkini koleksiyonumuzun son lansmanı yapıldı.”

Merak edenler için sıvı billboard videosunu aşağıya ekliyoruz.

YORUMLAR