Sızdırmazlık Test Sistemleri Geliştiren İTÜ Girişimi Adlema, 1 milyon TL Yatırım Aldı

Sızdırmazlık alanında başarılı işlere imza atan Adlema, 2020 yılının ilk yarısından beri değerli yatırımlar almaya devam ediyor.

adlema itü
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

15 İTÜ Çekirdek girişiminin 2020’nin ilk yarısında 20 milyon TL’i aşan yatırım aldığı geçtiğimiz yılın Ağustos ayında ortaya çıkmıştı. Bu girişimlerden biri olarak hayat bulan Adlema ise yeni bir yatırım daha aldığını açıkladı. Gelen yeni bilgilere göre Adlema toplam 1 milyon TL yatırım aldı.

1 milyon TL’lik yatırımın TRAngels tarafından yapıldığını söylendi. Kurulduğu ilk günden beri yapay zekadan, bulut ve mobil çözümlere, enerjiden biyoteknolojiye, medikalden gıdaya kadar birçok alanda 40’ı aşkın girişime yatırımda bulunan TRAngels’ın bugüne kadar toplam 6 milyon dolar yatırım yaptığı biliniyor.

TÜBİTAK ve KOSGEB Destekleri

Sızdırmazlık alanına odaklanan Adlema, endüstriyel ürünler için önemli olan sızdırmazlık özelliğinin daha hızlı, ekonomik ve güvenilir şekilde kontrol edilmesini sağlayabilecek test cihazları sunuyor. Adlema’nın ürettiği test cihazları ile beraber hassas ölçüm ve raporlama yapabildiği de biliniyor.

TÜBİTAK onayı ve desteği ile İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kurulan Ar-Ge merkezlerinin ve İstanbul’da yer alan satış ve destek ofisleri ile sızdırmazlık testleri konusunda öncü olduklarını söyleyen Adlema kurucu ortağı Barış Hökevek, alanında dünyada söz sahibi olmak için çıktıkları bu yolda, yerel ve global pazarda fayda sağlayabilecek potansiyele sahip olduklarını da söyledi.

Adlema girişiminin İTÜ Çekirdek’in her yıl girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge’ta finalist olarak ödüle aday olmasının yanı sıra TÜBİTAK ve KOSGEB desteklerinden de yararlandığı biliniyor.

YORUMLAR