Akbank ve n11’den KOBİ’lere E-Ticaret Desteği

Türkiye’nin en değerli bankalarından Akbank, pazaryerlerinde KOBİ’lere destek olabilmek için n11 ile ortak proje başlattı.

akbank n11 KOBİ desteği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan Akbank, KOBİ’lileri desteklemeye devam ediyor. Ülkenin pazar payının %9’unun sahibi n11 ile gerçekleştirdiği iş ortaklığı kapsamında ödemelerini Akbank’tan alan KOBİ’lere avantajlı ürün ve fiyat uygulamaları sunulacak. 

Akbank üyesi n11 iş ortakları, 5 milyon lira ve 60 ay vadeye kadar olan taksitli ticaret kredi taleplerini aylık %1.43’den başlayan faiz oranları ile alabilecek. 30 Eylül’e kadar ilk kez olmak şartıyla Axess Business ve Wing Business kullanmaya başlayan iş ortakları ise her ay toplamda 5 bin lira alışverişlerinde 100 lira, 10 ay boyunca toplam bin liraya varan chip-para kazanma şansı sağlayacak. İlk kez Akbanklı olacak n11 iş ortakları ise 3 ay boyunca tüm kartlara %1.19 komisyon, POS hizmet ücretlerine de %50 indirim avantajından faydalanabilecek. 

n11 hakediş ödemelerini Akbank üzerinden alan KOBİ’ler, 1 yıl boyunca Akbank Internet ve Akbank Mobil’den 100 havale, 100 EFT; şubelerden ise 2 adet 25 yapraklı çek karnesi (vergi hariç) ve de 50 adet çek tahsilatını ücretsiz gerçekleştirebilecek. Aynı grup ayrıca ilk n11faturam kontörü alımlarında 150 e-fatura kontörü kazanacak. 

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ortak projenin detaylarından bahsettiği konuşmasında şunları söyledi: 

“Geleneksel pazarlama yöntemlerine göre dijital kanallar çok daha verimli ve daha az maliyetli. Bu yolla ticaret yapan KOBİ’lerin satışlarının arttığı bir gerçek. E-ticaret ile firmalar artık ürünlerini kendi lokasyonları dışındaki birçok kişiye ulaştırabiliyor. Akbank olarak biz de KOBİ’lerin e-ticarete geçişini ve e-ticaret hacmini artırmasını desteklemek amacıyla n11 ile işbirliği yaptık. n11’de satış yapan ve alacakları ödemeleri bankamız hesaplarına taşıyan işletmelere birçok avantaj sunuyoruz. Bir yıl süreli havale, EFT ücretsizliklerinden, avantajlı kredi ürünlerine kadar pek çok ürün ve hizmetimizle müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.”

n11’in Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kocakalay ise, ”Akbank ile yaptığımız iş birliği kapsamında, Akbanklı iş ortaklarımıza bankacılık ürün ve hizmetlerinde birçok hediye ve avantaj sunuyoruz. KOBİ’lerimizin her zaman yanında olmaya ve ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR