Amazon Marketlerde Yeni Dönem: Avuç İçi Ödeme Sistemi

Amazon, marketlerde avuç içi ödeme yapılmasını sağlayan Amazon One teknolojisini kendi marketlerinde de kullanmaya başladığını duyurdu.

amazone one teknoloji
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

E-ticaret devi Amazon, marketlerinde avuç içi ödeme imkanı sunan yeni uygulamaya geçiş yaptı. Şimdilik sadece merkez Seattle’daki müşteriler tarafından kullanılabilecek olan bu sistemde avuç içleri tıpkı parmak izi kaydediliyor. Müşteriler mağazaya girerken ya da kasada ödeme yaparken avuç içlerini kullanıyorlar. Şu an deneme aşamasında da olsa on binler avuç içlerini sisteme kaydetti bile. Kimlik hizmeti, insanlara eşyalarını girmeleri, tanımlamaları ve ödemeleri için hızlı, kullanışlı ve temassız bir yol sunduğu için öne çıkıyor.

Amazon One, 2020 Eylül’ünde duyurulan bir teknolojidir. Şirket, Amazon One’ı kendi mağazalarında da kullanabileceklerini açıklamıştı. Sisteme o zamandan beri kaydedilen insanlar Whole Foods markette bu hızlı alışveriş deneyimini yaşamıştı. Nitekim Whole Food’un Şefi, “Amazon ile yakından çalışarak Prime üye indirimleri, çevrimiçi market teslimatı ve teslim alma ve müşterilerimize ücretsiz iade gibi avantajlar sağladık ve bugünden itibaren Amazon One’ı bir ödeme seçeneği olarak eklemekten heyecan duyuyoruz” açılamasında bulundu.

Şimdi, Amazon’un ABD Seattle’daki 7 markette bu teknolojiyi pratiğe dökme zamanı geldi. 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir