Amazon, MGM Studios’u 9 Milyar Dolara Satın Almak için Görüşmelere Başladı

Yeni gelen haberlere göre Amazon’un, film ve TV şovu kütüphanesine sahip MGM’yi satın almak için görüşmelere başladığı ortaya çıktı.

amazon, mgm studio
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en ünlü film ve dizi prodüksiyon ve dağıtım şirketleri arasındaki Metro Goldwyn Mayer (MGM), yakın zamanda Amazon çatısı altına girecek gibi gözüküyor. The Information ve Variety tarafından gelen bilgilere göre Amazon, mevzu bahis satın alma için MGM ile görüşmeler yapıyor.

MGM kütüphanesinde James Bond, Rocky, Robocop ve Vikings gibi birçok farklı yapım yer alıyor. Bu tür bir satın alma, dün birleşme kararını açıklayan WarnerMedia-Discovery ortaklığının iyice kızışacağını ve medya rekabetinde Amazon’un elinin güçleneceğini gösteriyor.

Prime Video Kütüphanesi Zenginleşebilir

Variety, Amazon’un satın alma işlemi için 9 milyar dolar teklif sunduğunu ifade etti. The Information, anlaşmanın 7 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında olabileceğini söyledi. The Information, henüz ortada net bir anlaşma olmadığı için satın almanın gerçekleşemeyeceği ihtimalinin de değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

The Guardian’ın geçtiğimiz aralık ayında sunduğu bilgilere göre MGM’nin 4.000 film ve 17.000 saatlik televizyon içeriği bulunan bir kütüphanesi olduğu ortaya çıkmıştı. Satın alma gerçekleştiği zaman Prime Video kütüphanesi son derece zengin bir hale gelebilir.

YORUMLAR