Amazon, Yapışkan Notlarınızı Mürekkepsiz Yazdırabileceğiniz Cihaz Geliştirdi

Amazon, Alexa ile desteklenen mürekkepsiz bir “Akıllı Yazıcı” geliştirdi.

akıllı yazıcı tükendi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yapay zeka asistanı Alexa’yı sadece yazmak istediklerinizi söyleyerek yapışkan notlara dönüştüren Amazon’un “Smart Sticky Note Printer”, kullanıma sunuldu. Türkçesiyle “Akıllı Yapışkan Not Yazıcısı” olan cihazın işlevi aslında adından da anlaşılıyor. Küçük, termal bir yazıcı olarak tasarlanan mürekkepsiz cihaz, normalde bir kalemle yapışkan kağıt üzerine aldığınız notları Alexa ile iletişim kurarak yazdırmanızı sağlıyor. Bunun için küçük kutunun arka tarafında ısıya duyarlı bir rulo kağıt yerleştirme mekanizması bulunuyor. Yani bu cihazla yapacağınız minimal çalışmalarınızda mürekkebinizin bitmesi gibi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.

pratik not kağıdı yazdırma

Örneğin, bir şey üzerinde çalışırken unutmamak için not alıyorsanız, WiFi üzerinden Amazon Echo cihazınıza “Alexa, notları yazdır” derseniz, mesaj akıllı yazıcıya gönderilecek ve yapışkan not halinde yazdırılacaktır. Bunu sadece iş veya ders notları için değil elbette günlük alışveriş, tarif veya yapılacaklar listesi için de pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Çıktı notu, uygun bir yere yapıştırarak yapışkan not olarak kullanabilirsiniz. Amazon, bir rulo sarı yapışkan kağıdını ürünün yanında veriyor. Kağıtların farklı renkleri de yakında satışa sunulacak.

Uzaktan baktığımızda notları elle almak daha pratik gibi görünüyor. Yine de tükenmez kalem ve yapışkan not kağıtlarını nerede bıraktığını hatırlayamanlar için uygun olabilir. Kimi engeller veya hastalıklar sebebiyle yazmakta sorun çekenler içinse kullanışlılığı daha da artıyor. Bambaşka bir perspektiften bakarsak dekoratif amaçlı da kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Sizin farkı bir fikriniz varsa yorum kısmına yazmayı unutmayın.

ön siparişler bitti

Amazon’un “Day 1 Editions” programına dahil olan ürünün liste fiyatı 115 dolar. Bu program, sınırlı bir süreyle ön siparişlere imkan tanıyor. Ön sipariş günlerinde tüm akıllı yazıcılar satıldı. Gelen siparişler doğrultusunda ilk sevkiyatların temmuz-eylül civarında yapılması bekleniyor. Eğer yüksek taleple karşılaşılırsa şirket yeniden stok yapmaya başlayabilir.

YORUMLAR