Melek Yatırım Platformu Angel Effect Üzerinden Girişimlere 6 Milyon TL’lik Yatırım Yapıldı

Melek yatırım platformu Angel Effect, yeni yönetim kurulu melek yatırımcıları ile bir araya gelerek gelecek ile ilgili planlarından da bahsetti.

angel effect
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2019 yılının Ekim ayında hayata geçirilen ve melek yatırım platformu olan Angel Effect yeni yönetim kurulu üyeleri Gökhan Akar, Başak Tulga Önen, Koray Bahar ve Cem Önce ilk defa platform üyeleriyle bir araya geldikleri bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında Angel Effect’in girişimcilik ekosistemindeki 22 ortağının dışında platforma üye olan ve üye olmak isteyen melek yatırımcılar da dahil edildi.

angel effect

Angel Effect’in önümüzdeki dönemlerdeki hedefleri arasındaki zengin insan kaynaklarıyla beraber girişim ekosistemindeki bütün paydaşlarına yarattığı katma değeri ve yeni üyelik modelleri de aktarıldı.

Geleneksel Sermaye Melek Yatırımcılığa Davet Ediliyor

23 aylık süredir hizmet sunan Angel Effect’in günümüze kadar 106 ayrı ülkeden 2 binin üzerinde başvuru aldığı belirtiliyor. Girişimcilik ekosistemine uzun süredir değer kazandıran 22 ayrı önemli ismin deneyimi ve katkılarıyla erken aşama girişimlere yatırım yaptıklarını belirten Gökhan Akar, değer yaratmanın önemini ve etkisini bildiklerini ve kurumsal liderler ile yatırımcılardan oluştuklarını söyledi.

12 girişime 14 yatırım yaptıklarından bahseden Akar, 1 girişimin ikinci turuna liderlik ettiklerinin de altını çizdi. 22 ortağı ve üyeleriyle beraber toplam 700 bin dolarlık yatırıma imza attıklarını söyleyen ekip, önümüzdeki dönemlerde kuruluş felsefelerine bağlı kalacaklarını ve sektöre değer katmaya devam edeceklerini belirtti.

YORUMLAR