Yerli Oyun Girişimi Apphic Games, 14 milyon TL Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Yerli oyun girişimleri arasındaki Apphic Games 14 milyon TL değerleme üzerinden yatırım alarak başarılı bir işe daha imza attı.

apphic games
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Oyun sektöründeki tecrübeli isimlerden olan Gazi Akyüz, Erdinç Gürbüz ve Mehmet Yavuz Erdem’in kurduğu Apphic Games, We Play Ventures üzerinden 14 milyon TL değerleme üzerinden 1,4 milyon TL’lik yatırıma sahip oldu. Apphic Games aldığı yeni yatırım sayesinde geliştirdiği mobil oyun platformuna ek olarak PC platformu için de oyun geliştirme çalışmalarını hızlandıracağını belirtti.

apphic games

4,5 milyonu aşkın indirme sayısına sahip olan Nusrat ve 1,5 milyonu aşan Fetih projelerinin geliştirilme aşamalarında da yer alan Gazi Akyüz Erdinç Gürbüz ve Mehmet Yavuz Erdem, elde ettikleri başarılarına mobil ve masaüstü platformlar için yenilerini de ekleyeceklerini söylüyor.

Hit Oyunlar Üretmeye Devam Ediliyor

Yeni yatırım ile beraber mobil platformlarda hit oyun yakalama şansına bir adım daha yaklaşan Apphic Games, ilk PC projesi olan Deadly Broadcast adlı korku oyununu 22 Şubat 2022 yılında Steam platformu üzerinden oyunculara sunabileceklerini belirtti.

Apphic Games, aldıkları yatırımın ekiplerini güçlendirebilmelerinin yanı sıra çoklu platform oyun geliştirme kapasitelerini de etkileyebileceklerini söylüyor. Mobil uygulama geliştirme tecrübelerinin yanı sıra oyun sektöründe de önemli başarılara sahip olan Apphic Games ekibi, ‘’Apphic Games olarak 1. yılımızı doldururken 13 kişiye ulaşan bir ekibe sahibiz. Hypercasual alanında gayet iyi oyunlar üretmeye devam ediyoruz. Hedeflerimize ise adım adım yaklaştığımızın farkındayız.’’ açıklamasını yaptı.

Apphic Games oyunları arasında yeni oyunların da ekleneceğini belirten ekip görevlileri her konuda ellerinden gelenin daha fazlasını yaptıklarını ve oyun sektöründe emin adımlar ile ilerlemekten memnun olduklarını belirttiler.

YORUMLAR