Apple, Avrupa’daki En Büyük Mağazasını İstanbul’da Açıyor

Apple, Türkiye’deki yeni mağazası için yine İstanbul’u tercih etti. Mağaza, Caddebostan/Kadıköy’de açılacak. Şirket, 17 farklı pozisyonda iş ilanı yayınladı.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Amerika merkezli teknoloji devi Apple’ın; biri Beşiktaş, diğeri Üsküdar’da olmak üzere İstanbul’da iki şubesi vardı. Caddebostan’da açılacak yeni mağaza ile birlikte marka, Türkiye’de toplam üç şubeye ulaşacak ve bunlardan ikisi İstanbul’un Anadolu yakasında olacak.

Yeni İstanbul mağazası, dört katlı inşa edilecek. Yalnızca Türkiye’nin değil Orta Doğu ve Avrupa’nın da en büyük Apple mağazası olacak.  Şirket, iş ilanları yayınlamaya başladı bile. “Apple Kariyer” adlı internet sitesinde 17 farklı pozisyona dair iş ilanını inceleyebilirsiniz.

Mağaza Lideri, Pazar Lideri, Genius Teknik Uzmanı, Operasyon Eksperi gibi doğrudan mağaza yönetimine yönelik kişiler de aranıyor. İş ilanlarında dikkat çekici bir diğer nokta ise “Türkiye içindeki çeşitli konumlar” yazması. Haftalık 45 saatlik bir çalışma saati planlayan şirketin yayınladığı bazı ilanlarda Bursa da yer alıyor. Şimdilik 17 kişilik iş ilanı yayınlayan şirketin açılıştan sonra da yeni alımlar yapması mümkün. İlgililerin takipte kalması iyi olacaktır.   

İlk kat inşaatı tamamlanan mağazanın, resmi bir tarih verilmese de, önümüzdeki aylarda açılması bekleniyor. 

YORUMLAR