Apple Duyurdu: iCloud Şifreleri için Chrome Uzantısı Yayınlandı

Amerikan teknoloji devi Apple, iCloud şifreleri için ücretsiz bir Chrome eklentisi geliştirdiğini duyurdu. Bu eklenti sayesinde Windows işletimi ile Chrome üzerinden iCloud’a kayıtlı şifrelerinize erişip yenilerini kaydedebileceksiniz

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kullanıcılarının farklı platformlarda kullandığı şifreleri unutmasının önüne geçmek için iCloud Parolalar özelliğini oluşturan Apple bunun Windows ile çalışanlar için yeterli olmadığını fark edip yeni bir eklenti geliştirdi. Bu gelişme ile birlikte artık Mac ve Windows cihazlarınız arasında geçiş yaparken Chrome üzerinden iCloud’a kaydettiğiniz şifrelerize erişebileceksiniz. Aynı şekilde yeni şifrelerinizi de Chrome eklentisine ekleyebileceksiniz. 

Bu adımı, Windows kullanıcılarına yönelik Chrome genişletmesi olarak adlandıran şirket Chrome’da oluşturulan şifrelerin otomatik olarak iCloud Anahtar Zinciri’ne kaydedileleceğinin altını çizdi. Böylece Google üzerinden oluşturduğunuz yeni parolaları iPhone, iPad ve Mac gibi Apple cihazlarda sorunsuz kullanabileceksiniz.

Eklentiyi ücretsiz bir şekilde ekledikten sonra iCloud yazılımını cihazınıza kurup oturum açmanız gerekiyor. Çünkü uzantı tek başına çalışmayıp mutlaka Apple’ın “Windows için iCloud” uygulamasıyla bağlantısının kurulması gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra; farklı bir platforma giriş yaptığınızda iCloud’unuzda alakalı bir şifre varsa bildirim ile uyarılacaksınız. Chrome eklentisini Web Mağazası’ndan hemen indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

YORUMLAR