Apple’ın 2021’deki İlk Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu

Teknoloji devi Apple’ın 2021 yılında yapacağı ilk özel etkinliğinin tarihi dün akşam çalışanlara yapılan bir davetle resmi olarak açıklandı.

apple etkinlik, apple, ios, macbook, macbook air, imac
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Apple’ın davetine göre şirketin 2021 yılındaki ilk lansmanının 20 Nisan 2021 tarihinde Türkiye saatiyle saat 20:00’de yapılacağı ortaya çıktı. Corona virüs pandemisi sebebiyle lansman Apple Park’ta gerçekleştirilecek ancak dijital olarak takip edilebilecek.

Şirketin açıklamalarında, ‘’Bahar Geldi! Apple Park’ta düzenlenecek özel bir Apple etkinliği için bizlere katılabilirsiniz. Çevrimiçi izlemek için apple.com’’ ifadeleri kullanıldı.

Tanıtılması Beklenen Apple Ürünleri

Bloomberg tarafından yapılan özel bir habere göre Apple’ın bu etkinlikte yeni iPad’i tanıtması bekleniyor. 12.9 inçlik yeni iPad Pro ile birlikte yeni mini LED ekran teknolojisi de ortaya çıkacak.

iOS’un akıllı asistanı olan Siri duyurulardan önce Apple etkinliğinde sızmıştı. Bazı kullanıcılar Siri’ye, ‘’Apple’ın bir sonraki etkinliği ne zaman olacak?’’ sorusunu sorduklarında Siri, 20 Nisan tarihini işaret ediyordu.

En son 10 Kasım 2020 yılında düzenlenen etkinlikte Apple M1 çipiyle bir araya getirilen MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile Mac Mini tanıtımı yapılmıştı.

YORUMLAR