Apple, Ofise Dönüşü 2022’ye Erteledi

Apple, yeni Covid-19 dalgasından endişe eden diğer teknoloji devlerine katılarak ofise dönüş tarihini 2022’ye erteledi.

apple ofise dönüş
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Apple CEO’su Tim Cook, haziran ayında, çalışanların eylülün başından itibaren haftada üç gün ofislerine dönmeleri gerektiğini söylemişti. Son açıklamaya göre şirket, ülke çapındaki son Covid-19 dalgalanması nedeniyle ofise dönüşlerini ekimden Ocak 2022’ye kadar erteleyeceğini bildirdi. Dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alan California merkezli teknoloji devi Cupertino da benzer şekilde ofise dönüşü minimum 1 ay olacak şekilde ertelemişti. Teknoloji devlerinin bu yeni önlemlerinin sebebi, aşılıları dahi etkileyen Delta varyantının sebep olduğu vaka artışı. 

Bloomberg’de yer alan bir habere göre , şirket Perşembe günü çalışanlarına vardiya hakkında bilgi veren ve çalışanları ofise geri çağırmadan önce en az bir ay önceden haber vereceklerini söyleyen bir not gönderdi. Aynı notta, mağazaların şimdilik açık kalacağı ve perakende çalışanlarının bu değişiklikten etkilenmeyecekleri ekliydi:

“Salgın henüz geride kalmadığı için hayal kırıklığı duygusu olduğunu biliyorum. Dünyanın dört bir yanındaki birçok meslektaşım için bu dönem büyük bir trajedi, acı ve kalp kırıklığı zamanı oldu. Lütfen hepimizin burada birbirimize destek olmak için burada olduğumuzu bilin. ve böyle zorlu zamanlarda birbirinizin yanında olun”.

YORUMLAR