Apple, Online Mağazasının Tasarımını Yeniledi

Tasarım kısmında online mağazasını tamamen yenileyen Apple, daha modern ve daha kullanıcı odaklı bir mağaza ile hizmet vermeye devam ediyor.

apple, app store, apple online mağaza
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Apple’ın online mağazası geçtiğimiz gün gizemli bir biçimde ortalama 1 saat boyunca kapatılmıştı. Bu durum genel olarak mağazaya yeni bir ürün ekleneceği zaman gerçekleşiyordu. Ancak bu defa yeni bir ürün değil, tasarım kısmında önemli değişiklikler yaşayan online mağaza sebebiyle oldu.

apple store

Tasarım anlamında mağazasını tamamen değiştiren Apple online mağazasını modern ve kullanıcı odaklı bir şekle büründürdü. Web sitesinin üst kısmında görseller ile beraber Apple tarafından sunulan ürün kategorileri de göze çarpıyor.

Kullanıcı Odaklı Modern Tasarım

Kategoriler arasında iPad, iPhone, Apple Watch, AirPods, AirTag, Apple TV gibi aksesuarlar ve ürünler bulunuyor. Kategori seçeneklerinin altında, ‘’Son çıkanlar. Yeniliklere göz atın.’’ yazısı da çıkıyor. Bu kısımda Apple’ın online mağazasına eklenmiş yeni ürünler ortaya çıkıyor.

Apple’ın yenilenmiş online mağazasının ana teması ise kartlar üzerine kurulu. Hem anasayfa üzerinde hem de ürün sayfalarında kart görünümlerine yer veriliyor. Yenilenmiş tasarımın iOS için sunulan Apple Store uygulamasının tasarımı ile benzediği de görülüyor.

Apple’ın önümüzdeki aylarda iPhone 13 ailesi dahil olmak üzere yeni ürünlerini tanıtacağı da biliniyor. Kısacası Apple, Eylül ayından itibaren oldukça yoğun günler geçirecek gibi gözüküyor.

YORUMLAR