Apple’ın Reklam Yüzü Trabzon’da Okuyan Lise Öğrencisi Mert Oldu

Trabzonlu Mert Topal, milyonlarca kişi arasından sıyrılıp Apple’ın yeni reklam yüzü seçildi.

20 nisan ABD daveti
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Bugün, son olarak yenilenebilir enerji projesini duyuran Apple’ın en yerli içeriğinden bahsedeceğiz. Trabzon’da 11. sınıf öğrencisi olan Mustafa Mert Topal’ın şubat ayında yaptığı reklam yüzü başvurusu olumlu sonuçlandı. 8 yıldır Trabzonspor’un alt yapısında futbol oynayan 17 yaşındaki genç, annesiyle birlikte ABD’ye gitmeye hazırlanıyor. Milyonların arasından seçilen Topal, hedefinin Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. Şu anda ise hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor

apple kabulü

20 Nisan’da ABD’ye davet edilen Topal, gelişmeleri ve şu andaki hislerini şöyle anlatıyor: “Arkadaşlarım manken olma konusunda sürekli bir yerlere başvurmam gerektiğini söylüyordu. Bir gün yine böyle bir sohbetin ardından Apple’ın böyle bir ilan açtığını gördüm. ‘Neden olmasın’ dedim kendi kendime. Ve başvuru yaptım. Sonrasında olumlu bir şekilde döndüler bana. Çok şaşırdım. Yazışmalar başladı. İngilizce yazışmalar yapılıyordu, çeviri ile yazışmalara karşılık veriyordum. Daha sonra internet üzerinden birkaç mülakata girdim. Kabul edildiğimi ve Amerika’ya gelmem gerektiğini söylediler. Durumu aileme ilettiğimde inanamadılar. Sonra yazışmaları onlara gösterdiğimde çok şaşırdılar. Bu bir fırsat. İyi bir ücret karşılığında gideceğim. 20 Nisan tarihinde yolculuğumuz başlıyor. 4 aylık bir süre orada kalacağım. Çekimlerin ardından Trabzon’a geri döneceğim. Kazandığım ücretle birlikte ben ve 3 kardeşimin eğitimine harcayıp babamla birlikte yatırım yapacağız.” 

Mert, başvuru yaparken ailesine haber vermediğini belirtti. Daha önce de reklam ve mankenlik için başvuru düşüncesi varken karşısına çıkan bu fırsatı değerlendirdiğinden bahsetti ve “Türkiye’de tekim.” dedi. Oğlunun başarısıyla gururlanan anne Sevinç Topal, “İlk duyduğumda çok şaşırdım, inanamadım. Daha sonrasında maillerini bize gösterdi. Halen daha çok şaşkınım. Çok gururluyum. Şimdi oğlumla birlikte dilini bile bilmediğim bir ülkeye gideceğim. Oğlum için bunlar bir fırsat. Her zaman yanındayız. Umarım yolu açık olur.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR