Apple’ın Akıllı Gözlüğü Kendini Temizleyebilecek

Apple, yenilikçi akıllı gözlüğünün patentini aldı. İşte beklenen gözlüğün detayları!

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Apple, giyilebilir teknoloji üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Bir süredir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerine çalışan şirketin hala hazırlık aşamasında aşamasında olduğu görülüyor. Samsung’un akıllı gözlüğü haberinin hemen üzerine gelen bu güncel detaylar akıllı gözlüklerin gelecekte nasıl da vazgeçilmez bir parça olacağını gösteriyor.

Teknoloji devi şirket, Apple Glass’ın sunduğu yeniliklerden ilkinin temizlikle ilgi olduğu konuşuluyor. Mekanik titreşim ile hem ekran yüzeyindeki toz hem de diğer kalıntıların temizlenmesi sağlanacak. 

İkinci özellik olarak da gözlüğün önüne yerleştirilen bir dizi mikrofon olduğu söyleniyor. Bu “radar ses sistemi”, ses kaynağını bulmak veya sesleri farklı yönlerden dinlemek için kullanılacak. Çevredeki sesleri daha net duymaya yarayacak olan bu sistemin spesifik özellikleri ise hala net değil. Muhtemelen bir diğer Apple cihaz ile entegresi sağlanacaktır. 

Ne var ki bunların hepsi şimdilik sadece söylenti. Bahsedilen özelliklerin herhangi biri üretime sunulmuş değil. Yine de proje hale geliştirilme aşamasında ve geleceğin vazgeçilmezlerinden biri olacağı kesin. Apple’dan gelecek yeni açıklamaları beklemekte fayda var. 

YORUMLAR