Biletall’ın Kurucularından Yeni Araç Kiralama Girişimi: Miniyol

Biletall ekibi tarafından hayata geçirilen Miniyol, araç kiralama sektörüne yenilik getirmek için kullanıcılara birçok farklı özelliği sunmaya başlıyor.

miniyol, araç kiralama
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Online seyahat bileti sitesi olarak hizmet veren Biletall kurucuları tarafından hayata geçirilen yeni girişim araç kiralama sektörüne yeni bir soluk kazandırıyor. Web sitesi ve mobil uygulamaları üzerinden hizmet verecek platform Miniyol, ihtiyaçlara yönelik araçları kiralayabilme hizmeti veriyor.

Farklı kiralama firmalarına ait araçları karşılaştırarak kiralayabileceğiniz uygulama güvenilir ödeme seçenekleriyle öne çıkıyor. Miniyol, başta Türkiye olmak üzere günlük araç kiralama hizmeti verirken, zaman içerisinde hizmet kapsamını genişleteceğini ve yurtdışında da hizmet sunacağını belirtiyor. Günlük araç kiralama hizmetlerinin dışında geniş tedarikçi ağına sahip olabilmek ve geniş kitlelere hitap edebilmek için sektör içerisine farklı yenilikler getireceklerini de söylüyorlar.

Şirketin Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, ‘’Online araç kiralama sektöründe pandemi sonrasında büyük bir açık ortaya çıktı. Bu alanda sektöre kazandırabileceğimiz yeniliklerle hizmet sunmak istiyoruz. Sektörde faaliyet gösteren az sayıdaki firma klasik yöntemler ile çalıştığından dolayı sektöre katkı sağlayabilecek yeterli ürün ortaya çıkmıyor. Miniyol olarak sektör ve süreçlerin dijitalleşmesi adına tedarikçilerimiz ve araç kiralama firmalarıyla yenilikçi çalışmalara imza atıyoruz.

Minimalizm Ön Planda

Koronavirüs salgınıyla adını sık sık duyduğumuz ‘’Minimalizm’’ kavramının girişimi etkilediğini söyleyen Çelik, ‘’Araç kiralama dikeyinde ürün ve son kullanıcıya doğru büyümeyi ve 5 yıllık projeksiyonda mevcut olarak örneği bulunmayan birçok farklı ürünü kullanıma açmak istiyoruz. Hayata geçireceğimiz projeler, tedarikçilere yeni pazarlar ve kullanıcılara da ciddi bir maliyet avantajı sağlayacak. Miniyol içerisinde her şey minimal olacak.

Miniyol benzerlerinden farklı olarak online araç kiralama sektöründe yeni bir ödeme modeli de sunuyor. Miniyol’un temel prensibi olan minimalizm ödemelere de uyarlanıyor. Kullanıcılar Miniyol’dan araç kiraladıkları zaman kiralama bedelinin ufak bir kısmını ödüyorlar. Örneğin, 1000 TL’lik bir kiralama için rezervasyon aşamasında kullanıcılar yalnızca 150 TL ödüyorlar. Aracı teslim alana kadar kullanıcılardan başka herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Pandemi sürecinde ihtiyaç olan esnek iptal ve iade koşullarının tamamı tüketicilerin ilk baktığı konular arasında yer alıyor. Bu durumun farkında olduğunu söyleyen Çelik, ‘’Geçmiş tecrübelerimizden edindiğimiz veriler doğrultusunda kullanıcıların satın alma işleminden çok daha kolay iade işlemlerini yapabilmeleri gerekiyor. Kullanıcılar 3 ayrı adımda kiralama yapabildikleri gibi tek tuşla koşulsuz ve şartsız kiralama işlemlerini iade ederek ücretlerini geri alabiliyorlar.’’ açıklamasını yaptı.  

YORUMLAR