Articulate Global, 3,75 Milyar Dolar Değerlemeyle 1,5 Milyar Dolarlık Yatırım Aldı

2002 yılında kurulan New York merkezli Articulate, yeni yatırımını duyurdu.

e-ögrenme girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

New York merkezli eğitim ve e-öğrenme sağlayıcısı Articulate Global,  1,5 milyar dolarlık bir finansman turunu tamamladı. General Atlantic liderliğinde gerçekleşen yatırım turu, Blackstone Growth (BXG) ve ICONIQ Growth tarafından yönetildi. 

Şirket, 3.75 milyar dolar değerlemeyle gerçekleştirilen son yatırımı gelecek planları ve inovasyon çalışmaları için kullanılacak. 

Kurucu ve CEO Adam Schwartz , “Tarihsel olarak sermaye almaktan kaçındık, bunun yerine organik olarak büyümeyi tercih ettik” dedi . Schwartz, daha fazla kişinin uzaktan çalışmasının üretken işleri artırdığını da sözlerine ekledi. 

2002 yılında kurulan Articulate Global, işletmeler için Articulate 360 ​​ürününü ve tipik olarak küçük ve orta ölçekli işletmeler için Rise.com çözümünü içeren Articulate’in yazılımı, şirketlerin satıştan uyumluluğa ve ekip oluşturma gibi basit iş becerilerine kadar her şey için çevrimiçi eğitim oluşturmasına ve sunmasına yardımcı oluyor. 161 ülkede 106.000’den fazla müşterisi var.

Articulate başkanı Lucy Suros, şirketin yalnızca ABD’deki şirketlerin yılda 83 milyar dolar harcadığı bir pazarda büyümek için hala daha fazla alan gördüğünü söyledi.

YORUMLAR