Avansas, İngiltere’de Hizmete Başladı

“İş yerinin alışveriş yeri!” mottosu ile hareket eden Avansas, ilk yurt dışı deneyimi için İngiltere’ye açıldı.

avansas ingiltere faaliyeti
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Avansas, küresel açılımının ilk somut adımını İngiltere ile yapacak. İş yerlerinin alışveriş platformu olarak hizmet gösteren şirket, global hedeflerini Avrupa pazarı ile başlatıyor. Başkent Londra’da kendi dağıtım araçlarını kullanarak 1 iş gününde İngiltere’nin kalan kısımlarına ise 2 günde teslimat yapmayı vaat ediyor. 

Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, hedeflerinin 100 bin kurumsal müşteriye ulaşmak  olduğunu vurguladığı konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Yılın son çeyreğinde kendi araçlarımızla sağladığımız dağıtım organizasyonunu genişletmeyi ve araç filomuzu güçlendirmeyi planlıyoruz. Türkiye’den sonra İngiltere’de de iş yerinin alışveriş yeri olma hedefiyle çıktığımız bu yolda herkese ‘AAA Avansas İngiltere’de!’ dedirtmenin gururunu yaşıyoruz. Sektörümüze 2009 yılında 300 ürün çeşidiyle girdik. Bugün ise kağıt ürünlerinden temizliğe, gıdadan teknolojiye 8 ana kategoride 6 bin 500 çeşitten fazla ürünümüz var. 600 binin üzerinde müşteri sayımızla Türkiye’nin lider online iş yeri marketi olarak operasyonlarımıza devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 13 yılda hem e-ticarette hem de fiziki mağaza perakendeciliğinde kalıcı ve kolay ulaşılabilir olmak için çalıştık. Tüm bunların sonucunda Türkiye’de iş yeri alışverişi konusunda açık ara lider bir konuma ulaştık. Şimdi ise bu başarımızı yurtdışına taşımak için yeni bir açılım gerçekleştirdik. Açılımın ilk adımı ise İngiltere oldu. 500 adedi Avansas markalı olmak üzere yaklaşık 4 bin adet ürün ile İngiltere pazarına giriş yaptık. ”

Yüksek Kalite ve Rekabetçi Fiyat

“İngiltere’de iş yeri malzemesi tüketimi ise kişi başı ayda ortalama 15-20 pound tutarında. Özellikle kırtasiye, kağıt gibi kategorilerde tüketici davranışları son derece esnek. Tüketiciler fiyat-kalite performansına güvendikleri tüm markaları tercih edebiliyorlar. Biz de Avansas olarak, yüksek kalite ve rekabetçi fiyat avantajı gibi güçlü yönlerimizle kısa sürede bölgede fark yaratmayı hedefliyoruz. Yüzde 100 yerli yatırım ve ihracatın gücüyle Türk markalarını yurt dışındaki müşterilerle buluşturduğumuz için çok mutluyuz.”

YORUMLAR