Oyun Şirketi Axell Studio Trakya Teknopark’a Yatırım Yapacak

Axell Studio Gamehub oluşturabilmek adına Trakya Teknopark üzerine yeni bir yatırım yapma kararı aldığını açıkladı.

axell-studio yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Axell Studio geçen yıl Türk oyun sektörüne damga vuran yeni oyun projesini açıklayarak gündeme gelmişti. Back Streets’in hikayesi ve karakterleri mobil oyun sektöründe de büyük ilgi görmüştü.

Türkiye çıkışlı online mobil oyun girişimini dünyaya duyurmak için çalışmalarını sürdüren Axell Studio, Gamehub kurabilmek için Trakya Teknopark içerisinde yeni bir yatırım kararı aldığını duyurdu.

Axell Studio Kurucu Ortağı olan Furkan Bastugan konu ile ilgili olarak, ‘’Türkiye’de oyun sektörüne yeni bir soluk kazandırabilmek için ekibimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2022 yılından sonra bu alanda fark yaratabilecek projelerimiz de var. Axell Studio hyper-casual ve mid-core oyunculara da kapılarını aralıyor.’’ açıklamasını yaptı.

Yeni Projeler Yolda

Türkiye’de son yıllarda artmaya başlayan oyun ekosisteminin hacmini geliştirebilmek adına öncü bir oyun stüdyosu olan Axell Studio, mobil oyuncuların ve oyun geliştiricilerinin heyecanla takip ettiği projeleri sunuyor.

Axell Studio projeleri gerçekleştirilen yeni yatırımlar ile ilerleyen süreçte şimdiden merak uyandırmaya başlamış durumda. Türkiye’de yer alan oyun sektörünün gelişimi açısından son derece önemli olan haberler Axell Studio için büyük avantaj sağlıyor.

YORUMLAR