Bakiyem.com, İşlem Hacmini 3’e Katladı

Finansal çözümler sunan yerli girişim Bakiyem.com, ikinci yatırım turunu kapatırken işlem hacmini 3 kat duyurduğunu duyurdu.

finansal çözüm girişimi bakiyem
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2017 yılında kurulan yerli girişim Bakiyem.com, hızlı yükselişini son yatırım turuyla daha da destekledi. Şirket 220 milyon TL’lik işlem hacmine sahip olduğunu açıkladı. Bu değer geçen yılın tam 3 katı büyüklüğünde.

Sunduğu ödeme çözümleri ve finansal destek ile farklı sektörlerden 3 bin 500’ü aşan firma ile çalışan şirket pandemi dönemindeki e-ticaret akışını iyi değerlendirmiş gibi görünüyor.  Müşterilerini teknik bilgilerle uğraşmak yükünden kurtaran girişim, kısa sürede sektörel güvenilirliğini belirli bir seviyenin üzerine çıkardı. 

Kurucu ortak Umut Yalçın, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Sosyal medya üzerinde yapılan satış süreçlerinin uzunluğu ve iş yükünün fazlalığı dikkatimizi çeken en önemli noktalardı. C2C alanında insanları doğrudan satış yapabilecekleri bir platform olmadığını gördük. Biz de hem bireysel satıcıların hem de firmaların satış süreçlerine destek olmak ve ihtiyaçlarına cevap vermek için yeni ürünümüz Shopalm’i geliştirdik.

bakiyem girişim büyüme hacmi

Dijitalleşme sürecinde güvenlik kaygısını ve maliyetleri ortadan kaldırarak kullanıcılarımızın kolay ve hızlı satış yapmalarını sağlıyoruz. Shopalm kısa süre içerisinde bireysel satıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Kullanıcılarımız, ücretsiz olarak sunduğumuz online mağazadan sosyal medya hesaplarında satış yapabilirken tüm satış süreçlerini Shopalm paneli üzerinden takip edebiliyorlar. Şu andaki ana hedefimiz, Shopalm’in marka değerini yükseltmek. 2021 sonuna kadar öncelikli hedefimiz Shopalm’i yurt dışına açmak. BAE bölgesinde ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde Shopalm’i tanıtarak faaliyetlerimize hem yurt içi hem de yurt dışında devam etmeyi hedefliyoruz.”

YORUMLAR