Banabi, Kendisine Eşlik Edip Bayilik Açacak Girişimciler Arıyor

Market ve alışveriş sektörünün öncü isimleri arasındaki Banabi, yeni girişimciler aradığını ve bayiliklerini yükselteceğini duyurdu.

banabi, yemeksepeti
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2019 yılında kurulan ve hızla büyüyen Yemeksepeti Banabi, yıl sonuna kadar depolarının sayısını 400’ün üzerine çıkarmayı hedeflediğini duyurdu. Türkiye’de toplam 37 ayrı ilde ve 141 ilçede hizmet veren Yemeksepeti Banabi franchising sistemli bayilik modeliyle 100-250 metrekarelik depolar açarak girişimcileri Yemeksepeti ailesine katılmaya davet ediyor.

banabi, yemeksepeti

Son bir yıllık süreç içerisinde iki kat büyüyen Banabi, depo açmak isteyen girişimcilerden ön şart olarak perakende ve kurye yönetimi konusunda bazı yetkinlikler talep ediyor. Yemeksepeti’nin kurulduğu ilk günlerden bu yana var olan girişimcilik ruhu ise iş ortağı olmak isteyenlerden beklenen en önemli özelliklerden oluyor.

Girişimcilik Ruhu Önemli

Yemeksepeti Banabi Genel Müdürü Bülent Dölek, yeni hedefleri kapsamında, ‘’Kurulduğu günden beri anında market alışveriş sektöründe büyümeye devam eden Banabi olarak dağıtım ağımızı genişletebilmek ve kullanıcılara anlık ihtiyaçlarını hızlıca ulaştırabilmek için depolarımızı artırmak istiyoruz. Hedefimiz doğrultusunda ilerlerken yerel ekonomiye ve istihdama da katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Bu sebeple, franchising sistemi ile yeni girişimcileri Banabi’ye davet ediyoruz.’’ açıklamasını yaptı.

Ortalama Banabi deposunun ortalama 250 metrekare civarında olduğunu, fakat bakkal konseptindeki depolar için 100 metrekarelik alanın yeterli olabileceğini belirten Dölek, girişimcilik ruhuna sahip kişileri beklediklerini de söyledi. Ayrıca perakende ve kurye yönetiminde gerekli deneyimlere sahip olunması gerektiğinin de altını çizdi.

YORUMLAR