12 Yaşındaki Benyamin Ahmed, NFT Eserini 400 Bin Dolara Sattı

Benyamin Ahmed isimli çocuk, NFT sayesinde yaz tatilini fazladan 400 bin dolar ile kapattı.

12 yaşında nft satışı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, NFT sayesinde 400 bin doların sahibi oldu. Bilgisayarında oluşturduğu 3 bin 500 balina emojisinden oluşan koleksiyonunu satan genç, bugüne kadar hiç banka hesabı bulunmadığını söyledi. Ethereum üzerinden yapılan satışı aynı şekilde elinde tutacağını aktardı. Benyamin dijital ürünlerini satmaya devam ederse kripto para biriminin tarihindeki en genç milyoner olabilir.  

3 bin 500 balina görüntüsünü kendi yazdığı bir programla üreten Benyamin: “Görüntülerin yavaş yavaş bilgisayar ekranında belirmesi ilginçti” diyor ve gelecekte balinaların yer aldığı bir oyun tasarlamak istediğini de ekliyor. 

Benyamin Ahmed, balina emojilerinde önce  Minecraft Yee Haa adlı 40 renkli, pikselli avatar satmıştı. 

Benyamin’in Yaşıtlarına Tavsiyesi

Babası yazılımcı olan Benyamin, 5 yaşında kodlama öğrenmeye başladı. YouTube’daki eğitim videolarını izleyerek kendini geliştirdiğini söyleyen genç, tatildeyken dahi  günde 20 ila 30 dakika egzersiz yaparak dijital sanat üzerine çalıştı. 

Dijital sanatın yanında yüzme, badminton ve  tekvando ile ilgileniyor. Yaşıtlarına, şu şekilde bir tavsiyede bulunuyor: “Bu alana girecek diğer çocuklara tavsiyem, kendinizi kodlama öğrenmeye zorlamayın. Bunun yerine dans etmeyi sevenlerin dans ettiği veya yemek yapmaktan hoşlananların yemek yaptığı gibi, elinizden geliyorsa bu işle ilgilenin.”

YORUMLAR