E-Ticaret Girişimlerini Satın Alarak Büyüyen Berlin Brands Group, Son Yatırım Turu ile Unicorn Oldu

Daha fazla şirket satın alabilmek için kullanabileceği yeni bir yatırım alan Berlin Brands Group, değerleme olarak 1 milyar doların üzerine çıktı.

berlin brands group
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Geçtiğimiz günlerde Amazon’da büyüyen işletmelere yatırım yapmaya odaklanan Olsam’ın 165 milyon dolar yatırım aldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise benzer işlere imza atan Berlin Brands Group’un daha fazla şirket satın alabilmek için yararlanabileceği hem öz sermaye hem de borçtan meydana gelen 700 milyon dolar yatırım aldığı ortaya çıktı.

berlin brands group

Peter Chaljawski tarafından Berlin’de kurulan Berlin Brands Group satın aldığı markalar için ürün geliştirme, konsept ve tasarım gibi alanlarda hizmet veriyor. Dikey ticaret şirketi, Berlin’de yer alan genel merkezinden dünya çapında 28 ülkede 3 bin 700’den fazla ürünün marka geliştirmesini ve kanal dağıtımını da üstleniyor.

Markalar Hedeflerinde

Şirket, Amazon gibi pazarlarda satış yapan küçük markaları satın alarak onları daha verimli bir şekilde çalıştırmak ve ölçeklendirmek için teknolojiyi kullanıyor ve karlı ölçek ekonomisini inşa etmeyi planlıyor.

Chaljawski açıklamalarında Bain Capital’ın taahhüdü ve güvence altına alınmış ek finansman ile markalar için global bir platform yaratabilme yolunda planlarının hazır olduğunu da iletti. Global markaların kazanılması ve geliştirilmesinin yanı sıra operasyonel ve lojistik genişleme gibi stratejik hedeflerin de gündemlerinde yer aldığını belirtti.

YORUMLAR