Bezos Destekli Bitki Bazlı Gıda Şirketi NotCo, 1.5 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

NotCo, D serisi yatırım turu kapsamında 235 milyon dolarlık yatırıma ulaştı. Yatırım ile beraber girişim değerlemesi 1,5 milyar dolar seviyelerini gördü.

bezos desteği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Gıda teknolojileri üzerine çalışan Şili merkezli girişim NotCo, yeni bir yatırım daha aldığını belirtti. Gelen bilgilere göre NotCo, D serisi yatırım turunda 235 milyon dolarlık yatırıma sahip oldu.

NotCo tarafından aktarılan bilgilere göre 235 milyon dolarlık D serisi yatırım turu ise Tiger Global öncülüğünde gerçekleştirildi. NotCo eski yatırımcılarının dışında The Social Impact Foundation, ZOMA Lab ve Roger Federer gibi önemli isimler de yatırım turunda yer aldı.

Avrupa ve Asya Pazarında Satışa Sunulacak

235 milyon dolarlık yatırım ile şirketin toplam yatırım değerinin 350 milyon dolar olduğunu ortaya çıktı. Et ve süt ürünlerinin yanı sıra bitki bazlı et ve süt ürünleri çözümleri de sunan NotCo, bugüne kadar NotMilk, NotBurger, NotMeat, NoticeCream ve NotMayo gibi ürünleri de piyasaya sunuyor.

2015 yılında Karim Pichara Baksai, Matis Muchnick ve Pablo Zamora’nın kurduğu NotCo, ürünlerini farklı bölgelerde satışa çıkarıyor. NotCo’nun ilerleyen süreçlerde ürünlerini Avrupa ve Asya pazarlarında da satışa sunmayı hedeflediği biliniyor.

YORUMLAR