TRT’den Mobil Bilgi Yarışması: TRT Bil Bakalım

TRT’nin özel mobil bilgi yarışması TRT Bil Bakalım, yeni şeyler öğrenmenizi sağlarken bildiklerinizi diğer insanlarla paylaşmanıza imkan veriyor.

mobil oyun, trt bilgi yarışması, trt bil bakalım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

TRT Bil Bakalım uygulaması içerisinde Spor, Tarih, Sanat, Bilim, Sinema-TV, Genel Kültür ve Coğrafya gibi 7 ana kategori yer alıyor. Oyun içerisinde konsept kategorileri de var. Örneğin, yalnızca başkentler, futbol ve tıp bilgileri gibi seçeneklerde kendinizi ispatlayabilme ve bilgilerinizi ortaya koyabilme fırsatı elde edebiliyorsunuz.

Alt kategoriler ise yalnızca kendi kendinize oynayabileceğiniz şekilde aktif durumda. Eş zamanlı olarak farklı insanlarla yarışmak istiyorsanız 7 ana kategori ya da ‘’karışık’’ olarak adlandırılan kategorilerden birine tercih etmelisiniz.

Arkadaşlarınızla da Oynayabilirsiniz

Platformda farklı oyun modları kullanıcılara sunuluyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk oyun modu kendi kendinize oynayabileceğiniz tekli oyun seçeneği oluyor. Eğer kategoriler içerisinde kendinizi geliştirmek isterseniz bunu tercih edebilirsiniz.

Farklı kişilerle yarışmak isterseniz rastgele bir rakip seçiliyor ve birebir yarışabiliyorsunuz. Dilerseniz 5 farklı kişiyle grup olarak da oynayabilmeniz mümkün. TRT Bil Bakalım oynayan arkadaşlarınız varsa özel olarak oluşturabileceğiniz odalarda 10 kişiye kadar yarışma düzenleyebilirsiniz.

Oyunda liderlik sistemi olmasına rağmen herhangi bir ödül bulunmuyor. Yalnızca aldığınız puanlar sonrasında kategorileriniz yükselmeye başlıyor. Uygulamadaki sorular orta seviyede ilerliyor. Fakat bu durum hangi konuda ne kadar bilginiz olduğuna göre de değişebilir. Aynı soruların bazen karşınıza çıkması da mümkün. Ancak bu durum kullanıcıları sıkabilecek seviyelerde değil.

Ücretsiz ve Reklamsız

Uygulamanın en önemli özelliği reklam barındırmaması. Herhangi bir ücret ödemediğiniz uygulamada dakikalarda reklam izlemek zorunda kalabildiğiniz göz önünde bulundurulursa, uygulamanın bu özelliğinin çok fazla dikkat çekeceği söylenebilir.

TRT Bil Bakalım içerisinde yarışabilmeniz için e-mail adresiniz ile üyelik yaratmanız yeterli oluyor. TRT Bil Bakalım oyunu App Store ve Google Play Store içerisinden indirebilirsiniz.  

YORUMLAR