Binance; da Vinci, Monet, van Gogh ve Giorgione’nin Başyapıtlarını NFT’ye Dönüştürüyor

Binance ve Rus müzesi Ermitaj, Da Vinci ve Van Gogh tablolarını NFT olarak açık artırmaya çıkaracak.

ermitaj binance nft projesi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Claude Monet ve Giorgione’nin başyapıtları, önümüzdeki ay Binance’in NFT pazarında açık artırma için tokenleştirilecek. Ünlü kripto para borsası, ünlü sanatçıların eserlerini temsil eden tokenize koleksiyonlar çıkarmak için St. Petersburg merkezli Ermitaj Müzesi ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Binance, ağustos sonunda NFT’ye dönüştüreceğini açıklarken tüm kullanıcılarının açık artırmaya katılabileceğini ekledi. Dünyanın en büyük 2. sanat müzesi Ermitaj’a atıf yapılacak müzayedede Da Vinci’nin Madonna Litta’sı, Van Gogh’un Lilac Bush’u, Claude’s Corner of the Garden at Montgeron’un sınırlı sayıda NFT kopyaları piyasaya sürülecek. 

Her başyapıtın iki NFT kopyası oluşturulacak. Bunlardan biri Binance NFT pazarında açık artırmaya çıkarılacak, ikinci tokenler ise müzede saklanacak. Her NFT kopyası, Ermitaj müdürü Mikhail Piotrovsky tarafından imzalanacak ve tarihlendirilecek. Piotrovsky, Ermitaj’ın gelecekte NFT’lerden ve diğer dijital teknolojilerden daha fazla yararlanma niyetini belirterek şunları söyledi: “”Yeni teknolojiler, özellikle blok zinciri, bu mülkün mülkiyeti ve garantisinin öncülüğünde sanat piyasasının gelişiminde yeni bir bölüm açtı.”

Binance NFT Direktörü Helen Hai, “Blockchain teknolojisinin ve NFT’lerin dünyanın en büyük müzelerinden biri tarafından tanınması, küresel dijitalleşmeye yönelik bir başka adım.Ermitaj ile işbirliği yapma fırsatını çok takdir ediyoruz; birlikte tarih yazıyoruz” dedi. 

Tokenize edilmiş kopyalar, Ermitaj’ın bu sonbaharda müzede gerçekleşmesi planlanan NFT sanat gösterisinde de sergilenecek.

YORUMLAR