Binance, Sıfır Komisyonlu Hisse Senedi Alım Satımını Tesla ile Başlattı

Kripto para piyasasındaki en büyük borsa Binance, kullanıcılara hisse senedi trade’i ile yenilik yapabilme imkanı veriyor.

binance hisse senedi tesla
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kripto para denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden olan Binance, birçok farklı kullanıcı için mevcut hisse senedi trade’i ile yenilik yapılabilmesine imkan veriyor. Binance, Tesla hisselerinden başlayarak 0 komisyonlu hisse senedi alım satımına başlıyor.

Platform içerisinde işlem gören bütün hisse senedi token’ları menkul kıymetlerle destekleniyor. Böylelikle bir hisse senedi temsil edilmiş oluyor. Crypto Briefing haberine göre şu an ABD, Türkiye ve Çin’de yer alan kullanıcılar bu yenilikten faydalanamıyor.

Dijital varlık borsası Binance, özellikle FTX hisse senedi türlerini etkinleştiren şirketler CM-Equity AG ve Digital Assets AG katkılarıyla bu özelliği sunacak.

Binance, Hisse Senetleri İşlemleri Platformu Oluyor

Hisse senedi türlerinin piyasaya sürülmesiyle kripto ve finans alanında büyük yenilikler meydana getirecek olan Binance, her bir token için temel menkul kıymet portföyü tarafından destek sunacak. Ayrıca her bir token, hisse senetlerinin bir payını temsil edecek. Bu yeni özellik kullanıcılara uygun fiyatlı ve komisyonsuz bir şekilde hisse satın alımı imkanı veriyor.

Binance içerisinde işlem gören ilk hisse senedi token’ları, hisse senedinin %1’lik kısmını temsil eden minimum ticaret ile Tesla hisse senedi ve türevlerine dönüşecek. İşlemlerin fiyatlandırılması ve kapatılması için Binance’in USD’ye sabitlenen stablecoin’i BUSD kullanılacak.

Konu ile ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, ‘’Hisse senedi token’ları değer transferlerinin sorunsuz şekilde demokratikleşebilmesini sağlayacak. Ayrıca sürtünmeyi ve erişilebilirlik maliyetlerini ne şekilde azaltabileceğimiz ile uyumluluk ve güvenlikten ödün vermediğimizi de sergileyebiliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR