Binance, Türk Lirası Çekimini Sınırladı

Binance, yeni kripto para düzenlemesi sonrasında Türk Lirası çekimlerine sınırlama getireceğini ve 29 Nisan’dan sonra bazı kısıtlamaların geleceğini duyurdu.

binance, bitcoin, kripto para
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Binance, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını ilgilendirebilecek önemli bir haber yayınladı. Şirketin Binance.com üzerinden Türk Lirası transferlerini kaldıracağı söylendi. Web sitesi üzerindeki işlemlere ise herhangi bir kısıtlama gelmedi. Binance tarafından yapılan açıklamalarda aşağıdaki ifadelere yer verildi;

“16 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete tarafından yayınlanan Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik kapsamında 30 Nisan 2021 tarihinden sonra kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olunmayacaktır. Bu sebeple, web sitesi üzerinden Ininal ve Papara aracılığıyla Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri 29 Nisan 2021 tarihinden itibaren yapılamayacak. Bu durum Türk Lirası işlem çiftlerini etkilemeyecektir. Mevzu bahis alım ve satım çiftleri işlem görmeye devam edecek. Bu tarihten sonra Türk Lirası bakiyelerinizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilirsiniz.

Para Çekimi Nasıl Yapılacak?

Gelen bu haberlerden sonra Binance Global sitesinde yatırıma sahip Türkiye kullanıcıları paralarını ne şekilde çekeceğini merak ediyor. Paranızı Binance’in Türkiye sitesinde yer alan cüzdana aktararak banka üzerinden çekebilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’deki kripto para borsalarında oluşturulmuş cüzdanlarınıza da kripto para cinsinden aktarım yapabilmeniz mümkün.

YORUMLAR