BİP’in Kullanıcı Sayısı 10 Milyona Ulaştı

WhatsApp'ın gerçekleştirdiği gizlilik güncellemesinin ardından tartışmalar kaldığı yerden devam ederken, en çok rağbet gören alternatif uygulamalardan biri olan Turkcell'in BiP uygulamasının kullanıcı sayısı 10 milyona ulaştı.

BİP’in kullanıcı sayısı 10 milyona ulaştı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Turkcell’in BiP uygulamasına olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Kullanıcı verilerinin Ankara ve İstanbul’da yer alan veri merkezlerinde korunduğu uygulama son 6 günde 10 milyon yeni kullanıcı kazandı ve toplamda 60 milyondan fazla indirildi.

Kullanım oranında ciddi bir artış elde eden uygulama, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli görüşme ve görüntülü görüşme gibi fırsatlar sunmaktadır. Buna ek olarak özellikler arasında acil durum butonu, 160 dilde anlık tercüme ve kişiselleştirilmiş menü gibi imkanlar yer alıyor.

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, operatörden bağımsız olarak 192 ülkede kullanıma sundukları BiP’in sadece ülkemizde değil Pakistan, Almanya ve Hindistan gibi ülkelerde de kullanıldığını aktardı.

Tansuğ, “Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın” prensibi doğrultusunda ürün ve hizmet geliştirdiklerini aktarırken, veri tabanlarını Türkiye’de bulunan merkezlerde tuttuklarının altını çizdi. Kullanıcılarının hassasiyetine önem verdiklerini belirten Tansuğ, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamayı geliştirmeye devam ettiklerini belirtti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir