İzmir’den Bisiklet Taksi Girişimi: Kanguru

Elektrikli bisiklet taksi girişimi Kanguru İzmir’de kısa mesafeler için hizmet vermeye başladı.

İzmir’in sarı renkli elektrikli bisikletleri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Webrazzi’den Sami Eyidilli’nin haberine göre İzmir’in sarı renkli elektrikli bisikletleri martın başında Karşıyaka ve Bostanlı’da hizmete başladı. Henüz yolun başında olan girişim, kısa mesafeler için alternatif ulaşım yollarından biri olmak istiyor. 

Kanguru, tıpkı taksiler gibi bir işlev görüp bu kez kısa mesafe odaklı hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu girişimle kısa mesafe yolculuklarınızı, açık havada seyahate dönüştürebilirsiniz. Evcil hayvanlarınızla birlikte binebilirsiniz. Bu sebeple hayvan dostu uygulamalardan biri olarak görülüyor. Kanguru’nun alternatifleri arasında son zamanlarda çok popüler olan elektrikli scooterlar olsa da özellikle yaşlılar ve engelliler için daha seçilesi bir vasıta olacaktır.

açılış 3 tl hayvan dostu

Bisiklet taksinin kendi sürücüleri var ve taksi kısmı iki kişilik tasarlandı. Sürücüleri olması dolayısıyla yeni bir istihdam alanı da yaratmış oldular. Fiyatlandırmaya bakacak olursak; 3 TL ile açılış yapıldığını görürüz. Sonrasında mesafeye bağlı olmaksızın dakikada 80 kuruştan ücret artıyor. Şimdilik sabah 08.00 ile 21.00 arasında kullanabileceğiniz Kanguru’ların çalışma saatleri ilerleyen zamanda genişletilecektir.

Girişimin sahibi, eski reklamcı Hazal Yıldırım. 10 dakikada kapınızda olacaklarını söyleyen Kanguru, gelecekte kendi mikro mobilite araçlarını tasarlamak istiyor.

Şu an için öncelikli amaç yatırımcılar ile görüşmek, kendini tanınır kılmak için reklam çalışmaları yürütmek ve olabilecek en kısa zamanda mobil uygulamalarını üretmek ve ödeme altyapılarını hazırlamak var. Mobil uygulamaları oluşturulana kadar WhatsApp üzerinden çağırabilirsiniz.

YORUMLAR
Tahir Otlu
Tahir Otlu

Harika, tüm İzmire hayırlı olsun. 🙂

Bu yazı için yorumlar kapalı.