CEO Jack Dorsey: Bitcoin, Twitter Geleceğinin Büyük Bir Parçası Olacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey, şirketin mali çeyrek sonuçlarının açıklandığı toplantıda Twitter’ın gelecek planlarının Bitcoin ekseninde olabileceğini söyledi.

bitcoin, twitter
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dorsey, dünyanın en büyük kripto para biriminin Twitter ürünlerine ne şekilde entegre edilebileceği konusunda derinlemesine bir konuşma gerçekleştirdi. Jack Dorsey, özel toplantıda Bitcoin’in internetin yerel para birimi olmak için en iyi aday olduğunu söyledi.

Twitter CEO’su açıklamaları ise, ‘’Bunun geleceğimizin büyük bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Sosyal medyayı daha fazla merkezileştirmeyi ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamayı düşündüğünüz zaman sahip olunabilecek para birimlerinin üzerinde de yenilikler olduğu görülüyor. Bu sebeple, alana bakmaya ve agresif bir biçimde yatırım yapmaya devam etmemizin Twitter ve hissedarları için önemli olduğunu düşünüyorum.’’ ifadelerine yer verdi.

Gelecekte Yaygınlaşabilir

Dosney, Twitter’ın bu yönde düşünen tek şirket olmadığını da belirtti. Facebook ve onun kripto projesi Diem’e örnek vererek bu para birimine ihtiyaç olabileceğini söyledi. Twitter’ın planları arasında Bitcoin ödemelerini Süper Takip, Abone, Bağış Kutusu gibi yeni özelliklerde değerlendirmek gibi alternatifler var.

Kullanıcıların Bitcoin alarak satmasına imkan veren Square’s Cash App bu yılın ilk çeyreklik döneminde 3,51 milyar dolarlık Bitcoin geliri ve aynı dönemde 75 milyon dolarlık kar ürettiği biliniyor. Dorsey’in açıklamalarına da bakıldığı zaman kripto para birimlerinin bu tür platformlarda kullanılacağına kesin gözü ile bakılıyor.

YORUMLAR