Boyner’den Yeni Mağazacılık Konsepti: Boyner Cadde

Boyner, Erenköy’de yeni mağazasını açtı. Elektrik panelleriyle enerji üreten yeni nesil mağazanın trend olacağı düşünülüyor.

boyner çevre dostu mağaza
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Lider perakende markası Boyner, Erenköy’de açtığı mağazasıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu modern mağaza, çatısındaki elektrik panelleri sayesinde enerji üretip yağmur suyunu arıtacak şekilde tasarlandı. Paneller aracılığıyla arıtılan su, dinlenme alanlarında ve arka bahçede kurulan dikey tarım alanlarında yeniden değerlendirilecek. Geleceğin mağazacılık trendlerinden biri olmaya aday bu sistemi hayata geçiren şirketin mottosu ise: “Hayatı büyük yaşa, cesur yaşa.”

Minimum Atık, Minimum İsraf, Maksimum Mutluluk

İklim krizinin küresel bir sorun haline gelmesiyle çevreci ve sürdürülebilir girişimler birbirini takip etmeye başladı. 3 Eylül’de açılan mağaza, hayata geçirdiği ilklerle birçok rakip markaya ilham olabilir. Erenköy şubesi artık deneyim mağazacılığının şu an İstanbul’daki tek örneği. Beş duyunun da ötesine geçecek şekilde tasarlanan proje, tüketici deneyimini yaşam deneyimi haline getirmeyi hedefliyor.

Boyner Cadde, markanın her zamanki koleksiyonlarının yanı sıra özel yeni markaların ürünleri ile de çok özel bir ortam oluşturmak istiyor. İstanbul’un dinamizminin küçük bir temsili olacak bu mağaza, sokak ve doğal hayatın akışıyla uyumlu bir alan yaratacak. Böylece mağazacılık sektörünü ışıklı süslü mekanlar olmaktan çıkaracak. Sunulan interaktif ve güvenilir alışveriş serüveni, ziyaretçilere kendilerini özel hissettirecek. 

Boyner Büyük Mağazacılık CEO’su Eren Çamurdan, ülkemiz için yeni başlangıç olan Cadde ile ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Müşteri deneyimini en öne koyan Boyner Cadde’de “geleceğe dönüyor”, geleceğin deneyim mağazacılığını bugüne getiriyoruz. Boyner Cadde’nin hem bizim için hem de perakende sektörü için bir milat olduğunu düşünüyoruz. Doğa dostu, sürdürülebilir bir yaklaşımla birlikte teknoloji, sanat ve sporu  odağına alan Boyner Cadde ile sadece bir mağaza değil, sokakla iç içe yaşayan samimi bir yaşam alanı tasarlamak istedik. Burada misafirlerimize içten ve doğal bir ortamda iyi zaman geçirirken yepyeni deneyimler edinme fırsatı yaratıyoruz. Boyner Cadde’yi Bağdat Caddesi’nin doğal bir uzantısı haline getiriyor, sınırları kaldırıyor, böylelikle perakendeyi sürdürülebilirlikle, teknolojiyle, sanatla, sporla, sohbet ve eğlenceyle buluşturuyor, misafirlerimizi samimi bir ortamda ağırlamayı hedefliyoruz. 23 yıllık Bağdat Caddesi sakini olarak Boyner Cadde’nin yeni yerinde ve çığır açan bu yepyeni konseptiyle müşterilerimiz ve Boyner arasındaki duygusal bağı derinleştireceğine yürekten inanıyoruz.”

Boyner’in Görsel Düzenleme Müdürü Belkıs İsenç ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Türkiye’nin en iyi markasına yakışır, sanatın, teknolojinin ve Boyner ruhunun birleştiği yepyeni cadde mağazamız büyük bir heyecan ve coşku ile sizler için kapılarını açtı. Perakende sektörünün en çalışkan ve özverili ekibine çok teşekkür ederim.”

YORUMLAR