Boyner, Plastik Kullanımını Azaltma Sözü Verdi

Boyner Grup, plastik tüketimini sınırlamak için hazırlanan anlaşmayı imzaladı.

boyner plastik girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye’nin en büyük mağazalarından olan Boyner, Türkiye Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Global Compact ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği liderliğinde hazırlanan İş Dünyası Plastik Girişimine katıldı. Proje, 34 kurumun imzalarıyla hayata geçirildi. Bir araya gelen Türk şirketler plastik kullanımına dikkat çekmek istiyor ve kendi bünyelerinde bu amaca yönelik eylemler geliştireceklerinin sözünü veriyor. 

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, bu girişimi ciddiye aldıklarını 2023 yılına kadar şirketin plastik kullanımlarını 11,5 ton azaltarak en aza çekeceklerini söyleyerek göstermiş oldu. Geri dönüştürülebilir plastikleri kullanacaklarını vurgulayan Boyner, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Merkez ofisimizden başlayarak mağazalarımızı da kapsayan bir plan ile bu hedefe rahatlıkla ulaşacağımıza inanıyorum. 2023 sonrasında, plastik kullanımımızı sıfır seviyesine indireceğimiz geçiş sürecinde ise mecburi durumlarda geri dönüştürülebilir plastik kullanarak daha yaşanabilir bir dünya hedefine katkı sunacağız”

Ayrıca Boyner Grup gereksiz plastik kullanımının önüne geçmek için yemekhanelerde kullanılan tek kullanımlık tek kullanımlık plastik tabak, kaşık ve çatal tüketimini de sonlandırmayı amaçlıyor.

Bunun yerine merkez ofis ve mağazalarda kişisel şişe ve bardak kullanımına geçilmesi planlanıyor.

YORUMLAR