Bulut Sepet, Alesta’dan 750 Bin TL Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Marketler arası ürün karşılaştırma uygulaması Bulut Sepet, Alesta tarafından 750 bin TL’lik değerleme üzerinden yeni bir yatırıma sahip oldu.

bulut sepet
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yerli girişim Bulut Sepet tohum turunda Alesta Yatırım’dan 750 bin TL’lik değerleme yatırımı aldı. Bulut Sepet uygulaması hangi markette hangi ürünün ne kadar olduğunun karşılaştırmasını yaparak kişilere en uygun ürünü bulabilme imkanı sunuyor.

İçerisinde aktüel ürünler ve yemek tarifleri de bulunduran Bulut Sepet, yemek tariflerinde yer alan ürünlerin hangi marketlerde hangi fiyata alınabilecek olduğunu detaylı bir şekilde sizlere sunuyor.

Sponsorluk Hedefleri Var

App Store ve Play Store içerisinde mevcut olan uygulama, şu an 5 ayrı marketin ürünlerini sergiliyor. Gelir modeli olarak ise ilk etapta Google Admob tercih ediliyor. İlerleyen zamanlarda ise marketler ile sponsorluk anlaşmaları yapacaklarını belirtiyorlar.

Kurucu üyelerden olan Samed Karakuş, ‘’Hedefimiz Türkiye’nin popüler bir uygulaması haline gelmek. Marketler ile sponsorlu anlaşmalar yaparak kullanıcılara uygun imkanlar sunmak istiyoruz.’’ açıklamasını yaptı.

Girişimcilerin daha öncesinde Appodi ve Karakod adlı uygulamaları da mevcuttu. İkisi de Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmişti.

YORUMLAR