CarrefourSA, Akıllı Eldiven Glogi ile Maliyetten %50 Tasarruf Ediyor

Akıllı eldiven Glogi, sekiz ülkede ve Türkiye’de CarrefourSA’da verimliliği artırmak için kullanılıyor.

carrefoursa akıllı teknoloji
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

CarrefourSA, bir Thread in Motion teknoloji olan akıllı eldivenlerle depolardaki hataları en aza indirebildiği gibi zamandan alışıldığın dışında bir verim sağlıyor. Eller serbest çalışmaya imkan verdiği için toplama, sayım ve barkod okuma gibi operasyonlarda kazanç sağlanmasına yarıyor. Sadece 45 gram olması da elde bir yük oluşturmasının önüne geçiyor. CarreforuSA, şu anda 11 deposunda kullanıyor. Ürün henüz geçtiğimiz nisan ayında tanıtıldığı için aslında denenmesi açısından iyi bir başlangıç yapılmış gibi görünüyor. Aslına bakarsanız CarrefourSA’nın son iki büyük harfinin temsil ettiği Sabancı Holding, gözü uzun süredir Thread in Motion’ın üzerinde. Sabancı Holding Kurumsal Girişim Sermayesi Sabancı CVC’nin yatırımı ile birlikte güçlenip 100 milyon TL değerlemeyi geçmesi aldığı ilk önemli kaynak olmuştu.

Glogi’nin üreticisi yerli şirket Thread in Motion, 2016’da lojistik hizmet vererek başladığı iş dünyası macerasına giyilebilir teknolojileri de dahil ederek vizyonunu genişletmişti. Şimdi ABD, Çin, Almanya gibi toplamda sekiz şehre bu giyilebilir teknoloji ürünlerinin ihracatını yapıyor. Yine veri analizi sağladıkları yazılımıyla lojistik destek verdiği şirketler de mevcut. 

Thread in Motion’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Kadir Demircioğlu, “Thread in Motion olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerine kulak veren ve onların geri bildirimlerini alarak isteklerine cevap vermeyi görev bildik. Özellikle pandeminin de etkisiyle lojistik sektöründe yaşanan büyük değişime uyum sağlamak üzere akıllı eldiven Glogi’yi çıkardık; böylece hem lojistikteki süreçleri iyileştirerek hem de operasyon hızını yüzde elli artırarak amaçladığımız müşteri memnuniyetini sağladık. Yerli bir şirket olarak ülkemizde Türk mühendislerimizle beraber geliştirdiğimiz eldivenleri artık sekiz farklı ülkeye ihraç ediyoruz. Bu, bizim için büyük bir gurur kaynağı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir