Yatağa, Çadıra ve Koltuğa Dönüşebilen Bisiklet: Cercle

Gezginler bu bisikleti çok sevecek. Fonksiyonel bisiklet Cercle; yatağa, çadıra ve bir koltuğa dönüşebiliyor.

bisiklet girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Bernhard Sobotta, karavan rahatlığını bir bisiklete uyarlamak istedi ve Cercle hayat buldu. Bildiğiniz gibi, bir karavan hem yatak hem mutfak hem de bir dinlenme alanı sunar. Daha sofistike modellerde bir buzdolabı ve bir ısıtma sistemi bile var. Kısacası bir ev konforuyla rekabet edebilecek bir konfor vaat ediyorlar. Peki ya bir bisiklet bunu ne kadar vaat edebilir?

Circle kesinlikle yaşanabilir bir bisiklet. Bernhard Sobotta, böyle bir icat fikrine 2019 yılından beri sahipti. Bir gün mutfak masasında oturup soğuk bir içecek yudumlarken bisikletin çerçevesine nasıl bir hamak kurabileceğini merak etti. Böylece dönüştürülebilir bisiklet yaratıldı. Bernhard, alüminyum katlanır karyola ile bisiklet çerçevesini birleştirerek hayalini gerçekleştirebileceğini fark etti. 

Sonuç olarak ortaya çıkan ve Circle adını alan bisiklet çok fonksiyonlu olarak tasarlandı. Oturabilir, yemek pişirebilir, çalışabilir, dinlenebilir ve hatta uyuyabilirsiniz. Dairesel şekli, ortadaki katlanır yatağı barındırıyor. Şasi de ayrıca birden fazla işlev sunuyor. 

Bernhard, bisikletinden şöyle bahsediyor: “The Circle, hareket halindeyken evde olma hissi veren bisiklettir . İki farklı mod sunar: hareket etmek ve eşyalarımızı taşımak için kullanabiliriz. Ama aynı zamanda içinde yaşayabilirsiniz.” Gerçekten de bu iki tekerlekli aracın tasarımı, etrafına bir çadır yerleştirmeyi mümkün kılıyor.

Devasa dairesel çerçevesi ve aksesuarlarıyla Circle ağır görünebilir. Gerçekte, set sadece 3,5 kg ağırlığındadır , bu da onu nispeten hafif iki tekerlekli bir araç yapar. Bununla birlikte, çerçevenin boyutu bir dezavantaj olarak görülebilir. Dairesel çerçeveye monte edilen donanımlar da sürüşe engel olabilir. 

Hala Prototip

Circle, hala prototip aşamasında. Bernhard , işlevselliğini daha da geliştirmeyi planlıyor. Mucit ayrıca 2022’de bisikletiyle dünyayı turlamayı planlıyor. Circle bir karavan konseptine dayanıyor, ancak kullanımında karbon ayak izinin dezavantajı yok!

YORUMLAR