Minik Chloe’nin Bakışı NFT Olarak Satıldı

Chloe isimli küçük kızın dünyaca ünlü fotoğrafı NFT formatında açık artırmada 73.900 dolara satıldı.

chloe meme'i nft
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Ünlü göz yuvarlama meme’indeki tatlı kız Chloe’nin fotoğrafı NFT olarak açık artırmaya çıkarıldı. Müzayede, Foundation platformunda gerçekleştirildi. 5 Ethereum teklifi ile açılan NFT, 24 saatten kısa sürede 5 katına çıktı ve 73.900 dolara satıldı. 

Chloe Clem’in satışa tepki veren annesi de dahil olmak üzere ailesine göre: “Daha önce meme satışlarına göre biraz daha düşük, ama satıldığı için çok minnetarız.”  NFT, gerçekten de benzerlerine nispeten beklentilerin altında kaldı. Çok benzeri olan “Felaket Kız” fotoğrafının NFT’si 500 bin dolara satılmıştı. 

Clem, şu anda on yaşında ve meşhur ifadesinin onu bu kadar ünlü yapacağını hayal dahi etmiyordu. Videodan alınan görüntüde okulda geçirdiği günün ardından Disney’e gitmenin şaşkınlığını yaşıyordu. Bugün dahi sosyal platformlarda dolaşan “Chloe” meme’ini bulabilirsiniz ve anlamı pratikte aynı. Küçük kız, bu görüntüsüyle yalnızca Instagram üzerinden 500 binden fazla takipçiye ulaştı. 

Meme’in satılması bir daha kullanılamayacağı anlamına gelmiyor. Yalnızca orijinal versiyonu bir kişide olacak. Aslında bu basit örnek de viral görüntülerin NFT pazarında yeni milyonerler yaratacağının göstergesi. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, uygulamada attığı ilk Tweet’i 2,9 milyon dolara satıldı. 

YORUMLAR