Clubhouse’a Mesajlaşma Özelliği Eklendi

Bireysel ya da grup halinde sohbet yapabileceğiniz Clubhouse uygulamasına gelen yeni özellik ile birlikte kullanıcı deneyimi değişecek gibi gözüküyor.

clubhouse güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2021 yılının en fazla konuşulan sosyal medya platformları arasındaki Clubhouse, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile bir süredir beklenen ‘’Backchannel’’ adlı özelliğini açtığını duyurdu. iOS ve Android işletim sistemleri için kullanıma sunulan yeni özellik, kullanıcıların birbirlerine özel mesaj gönderebilmelerine imkan sağlıyor.

Clubhouse’a gelen Backchannel adlı özellik, hem kanal yöneticilerini hem de sohbet eden kullanıcıları bir araya getirmeyi hedefliyor. Fakat mesajlaşma özelliğinin bazı eksiklikleri de mevcut. Doğrudan mesajlaşmaya imkan sağlayan Backchannel özelliği şimdilik sadece mesaj ile bağlantı destekliyor. Fotoğraf, ses veya video gibi gönderimler yapabilmeniz mümkün değil.

Kısıtlı Özellikler Sunuyor

Clubhouse üzerinden sohbet etmek isteyen kullanıcılar tıpkı Instagram platformunda olduğu gibi istekler bölümüne benzer bir kısım ile karşılaşıyorlar. Bu bölüm, kullanıcıların iletişim kurmadığı diğer kullanıcılardan gelen mesajları barındırıyor. Mesaj isteklerini kabul eden bir kullanıcı bu mesajı ana mesaj klasöründe görmeye başlayacak.

Çoğu kullanıcı tarafından olumsuz karşılanan bu özellik birtakım kullanıcılar için ise büyük bir ilgi gördü. Clubhouse’un yapısını bozduğu düşünülen özelliğin gelecek dönemlerde ne gibi geliştirmeler alacağı veya nelere yol açacağı ise şimdilik tam olarak bilinmiyor.  

YORUMLAR