Yapay Zeka Tabanlı Veri Açıklama Platformu Yerli Girişim Co-one 1.35 Milyar Dolar Değerleme ile Yatırım Aldı

Co-one yeni yatırım alarak tekrar gündeme geldi. 2021 yılı hedeflerini belirten ekip, Avrupa pazarına açılmak istediğini de doğruladı.

co-one
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yapay zeka destekli veri açıklama hizmeti olan yerli girişimler arasındaki Co-one, TR Angels A.Ş. ve 6 melek yatırımcı tarafından 1.35 milyon dolar değerleme yatırımı alarak gündeme geldi. TR Angels liderliğinde sonlanan turda Metin Berke Başpınar, Emre Kozlu, Engin Gürsöz, Aydın Mizrahi, Batuhan Gültakan ve Yiğit Barış Şemin yatırımcı olarak ortaya çıktı.

2020 yılında Mert Menekşe ve Ataberk Arman Kayhan tarafından hayata geçirilen ünlü girişim, yapay zeka çözümleriyle öne çıkıyor. Firmaların ürünlerini geliştirebilmesi için gerekli olan verileri etiketleme amacıyla yapay zeka tabanlı veri açıklama hizmeti veren uygulama global rakiplerinden de belirli noktalarda ayrılıyor.

Veri açıklama sürecini hızlı bir şekilde tamamlayabilen Co-one, müşterilerine özel oluşturulabilecek etiketleme takımlarıyla özel etiketleme servisi gerçekleştiriyor. Co-one tarafından sunulan hizmet, yapay zeka firmalarının ve ekiplerinin esnekliğini artırıyor. Böylelikle daha kısa süre içerisinde fazla sayıdaki proje yürütülebiliyor.

2021 Yılı Hedefleri de Belirlendi

Pandemi sürecinde ortaya çıkan Co-one, web kontrol paneli ve kitle kaynaklı mobil veri etiketleme uygulamasıyla hizmet sunuyor. Co-one kontrol paneli, veri etiketleme süreçlerinin canlı takip edilmesi ve veri setleriyle ilgili istatistiklerin ortaya çıkarılmasını sağlıyor. Kovan App ise, kullanıcıların istedikleri yerden verileri etiketleyerek ek gelir elde edebilmelerine katkı sağlıyor.

Yerli girişim, yapay zeka teknolojisini iş yeri güvenliği, perakende, üretim ve sağlık sektörlerinde kullanan firmalar için classification, landmark ve key-point etiketleme hizmeti veriyor. Bunun dışında e-ticaret firmaları için veri zenginleştirme gibi seçenekler de bulunuyor.

Co-one yeni aldığı yatırım sayesinde takımını geliştirerek, pazarlama ve ürün geliştirme süreçlerini de yükseltmeyi hedefliyor. 2021 yılı sonunda Avrupa pazarına açılma aşamasında yeni yatırım turuna çıkmak da girişim planları arasında yer alıyor.

YORUMLAR