Kripto Paralar için Varlık Yönetim Platformu Cobo, 40 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Cobo tarafından aktarılan bilgilere göre girişimin B serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldığı ortaya çıktı. Toplam yatırım 60 milyon doları aştı.

cobo
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Girişim ekosisteminin önemli alanlarından olan kripto para ve blockchainler yeni yatırımlar ile gelişmeye devam ediyor. Kripto para varlıkları için yönetim platformu hizmeti sunan Cobo yeni bir yatırım aldığını açıkladı.

cobo

Cobo’nun aktardığı bilgilere göre girişimin B serisi yatırım turunda 40 milyon dolarlık yatırım aldığı söyleniyor. 40 milyon dolarlık B serisi yatırım turunda DST Global, A&T Capital ve IMO Ventures yer aldı. Cobo, son olarak 2018 yılında 13 milyon dolarlık yatırım almıştı.

Toplam Yatırım 60 Milyon Dolar Seviyesinde

Elde edilen 40 milyon dolarlık yatırımla beraber Cobo girişiminin bugüne kadar ulaştığı toplam yatırım oranları 60 milyon dolar seviyelerine geldi. Cobo alınan yatırımı kurumların ve müşterilerinin merkezi olmayan finans ürünlerine uyumlu şekilde erişmesine kullanacak

Yatırım aynı zamanda para aklamayla mücadele ve terör finansmanlarına karşı koyabilmek için gerekli olan lisanslara başvurabilmek için de kullanılacak. 2017 yılında Changhao Jiang ve Shixing Mao tarafından Çin’de kurulan Cobo, kripto paraların varlık yönetimi konusunda donanım ve yazılım ürünleri de sunuyor.

1000’i aşkın kripto para birimini destekleyen Cobo’nun paylaştığı güncel bilgilere bakıldığı zaman 75 bini aşkın kişiye hizmet verdikleri de görülüyor.

YORUMLAR