Coca-Cola, İlk NFT’sini Satışa Çıkarıyor

Dünyaca ünlü Coca-Cola, hazırladığı NFT ile kriptop dünyasına iddialı bir giriş yapacağını açıkladı. NFT’nin rekor fiyata satılacağı söyleniyor.

coca cola, nft
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Coca-Cola markası, içecek çeşitlerinin yanında toplanabilir ürünleriyle de ünlenmiş bir marka olarak öne çıkıyor. Türkiye’de de bir dönem bardak, tabak ve oyuncak gibi ürünler sunan Coca-Cola, NFT pazarına da giriş yapıyor.

Atlanta’lı ünlü içecek markası, yıllarca müşterilerine sunduğu toplanabilir ürünlerin ardından, NFT’lerini de satışa sunuyor. Ünlü içecek üreticisi 4 adet NFT’yi şimdiden satışa sunmuş durumda. Ancak bu 4 NFT’nin aslında tek bir parça olduğu gerçeği ise unutulmamalı.

Pringles ve Superplastic markalarının ardından Cola-Cola’nın da bu pazara giriş yapması diğer büyük markaların da ilgisini çekiyor. Yakın dönemde giyimden otomotive hatta eğlence sektörüne kadar uzanan NFT üretimlerinin ilerleyen dönemlerde daha da yükseleceği söyleniyor.

nft, coca-cola

Coca-Cola, bu özel NFT için Tafi adlı şirket ile anlaşma yaptı. Tafi, Utah’ta yer alan ve siparişlere göre dijital avatarlar üreten bir şirket. Coca-Cola ile anlaşma yapan özel şirket, markanın 1956 model içecek otomatının ve diğer ürünlerinin dijital versiyonlarını tasarlıyor.

Rekor Fiyata Satışa Sunulacak

Dünyanın büyük içecek markaları arasındaki Coca-Cola henüz satışa sunmadığı NFT’leriyle bütün ilgileri üzerine toplamayı başarmış durumda. NFT’lere meraklı olan kişiler NFT’lerin rekor fiyatlar üzerinden satışa sunulacağını bekliyor.

Yıllar boyu satışa sunduğu ürünleri ile dikkatleri üzerine çeken Coca-Cola, uygun fiyatlı veya promosyon amaçlı olan ürünlerinin dışında binlerce dolarlık özel üretim ürünleriyle de öne çıkıyor.

YORUMLAR