Bizero’nun Pika Robotları Caddebostan Coffy Tarafından Kullanılmaya Başlandı

Yerli girişim Bizero Robotics’in Pika’ları bu kez kahve servisi yapıyor.

coffy pika teslimatı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2017 yılında İstanbul’da kurulan Bizero Robotics, yenilenebilir enerji ile çalışan Pika robotlarıyla adından söz ettiriyor. Daha önce Pazardan uygulamasının servisine çıkarılan Pika’lar bu kez tek fiyat kahveleriyle kendini tanıtan Coffy tarafından kullanılmaya başlandı. Marka stratejisinin parçalarından biri olarak tek fiyat fikrini kullanan Coffy, mayıs ayı itibariyle Pika robotlarını kullanıyor. Kısa vadedeki hedefleri, dijital kahve zinciri olmak. 

Birden fazla yerde şubesi olan Coffy, pilot bölge olarak Caddebostan, Bağdat Caddesi’ndeki birimini tercih etti. Coffy’nin mobil uygulaması üzerinden “robot getirsin” seçeneği ile sipariş verirseniz siz de Pika ile tanışabilirsiniz. Sipariş noktası konusunda esnek davranan şirket, yalnızca müstakil yapılar, iş yerleri ve kampüslere değil Caddebostan sahili dahil yol üzerindeki anlık konumlara da teslimat yapıyor. 

Pika robotlar, 20 kişilik bir ekip tarafından geliştirildi. Teslimat sürecinde siparişin zarar görmemesi için elektronik kilit teknoloji ile korunacak şekilde üretildiği için bu noktada herhangi bir sorun yaşamazsınız. Adrese ulaşıldığında telefonunuza bir bildirim gelir. Karşıladığınız Pika’nın kilidini SMS veya sesli komut ile açabilirsiniz. 

Peki talep görüyor mu, diye sorarsanız evet ayın başından itibaren umut vaat eden bir sipariş sayısına ulaştı. Tam kapanma dönemine rastlayan bu ilk adımın getirdiği güzel sonuçlar kontrollü açılma süreci düzene oturdukça daha da gelişecektir. 

Yarı otonom Pika’lar kaldırımlarda, kavşak ve yağışlı zeminlerde de kahveleri dökmeden ve soğutmadan teslim ediyor. Bu küçük servis robotları yakın geleceğin yeni normalleri arasına girecek gibi görünüyor. Bizero’nun Coffy Pika’larını tanıttığı videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR