Avustralya Borsası CoinJar, Kripto Kartlar için Mastercard ile Ortaklık Kurdu

CoinJar ve Mastercard, Avustralya'nın ilk kripto kartını piyasaya sürüyor.

kripto kredi kartı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Avustralya’nın en eski kripto para borsası CoinJar, dijital varlık hizmetlerini geleneksel kullanıcılar için erişilebilir kılmak için beklenen adımı attı.  Yeni bir ön ödemeli kart başlatmak için ödeme devi Mastercard ile yakın zamanda ortaklık kurdu.

Salı günü yayınlanan resmi bir blogda borsa, yeni CoinJar kartının, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kullanıcıların kripto para birimleriyle alışveriş yapmalarına izin vereceğini duyurdu.

Bu girişim, Avustralyalıların kripto para birimlerini ödeme yapmadan önce fiat para birimine çevirmek zorunda kalmadan harcamalarına olanak tanıyacak. CoinJar kartı ile, kullanıcıların sadece ödeme yapmak istedikleri kripto para birimini seçmeleri yeterli olacak. Kripto para, işlemi yapmadan önce otomatik olarak Avustralya dolarına çevrilecek.

Kart, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi bazı önemli kripto para birimleri de dahil olmak üzere 30 farklı kripto para birimini destekliyor. Duyuruya göre CoinJar kartı, Apple Pay ve Google Pay ile entegrasyon da dahil olmak üzere dijital ve fiziksel formatta kullanıcılara sunulacak.

Ek olarak, kullanıcılara ücretsiz aktivasyon, sıfır aylık ücret ve ödüller dahil olmak üzere yeni karta bağlı diğer avantajlar da sunulacak. 

Daha fazla şirket bu yenilikleri başlatmak için Visa ve Mastercard ile ortak olmaya devam ettikçe, kripto para kartları giderek daha yaygın hale gelecektir. .

Mastercard, nisan ayının başlarında kullanıcılara bitcoin Cashback sağlayan bir kredi kartı başlatmak için Kuzey Amerika aracı kurumu Gemini ile de ortaklık kurmuştu. 

YORUMLAR