Colgate, Geri Dönüştürülebilir Diş Macunu Tüplerini Tanıttı

Colgate, beş yıllık çalışmasının ardından geri dönüştürülebilir diş macunu tüpleri üretti.

colgate smile for good geri dönüştürülebilir
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Ünlü diş macunu markası Colgate, diş macunu tüplerini nasıl geri dönüştürülebilir hale getireceğini bulmak için beş yılını harcadı. Şimdi amacına ulaştı ve tüm nezaketiyle, yeni tüp teknolojisini rakipleriyle açıkça paylaştı. Böylece mümkün olduğunca çok sayıda tüp geri dönüştürülebilecek. Colgate Smile for Good, yüzde 99,7 doğal bileşenlerle üretilmiştir ve ambalajı, Avustralya Geri Dönüşüm Etiket Programı tarafından geri dönüştürülebilir olarak kategorize edilen türünün ilk örneğidir. 

Günümüzün diş macunu tüplerinin çoğu, ince bir alüminyum tabakasının etrafına sıkıştırılmış plastik laminat levhalardan (genellikle farklı plastiklerin bir kombinasyonu) yapılır. Colgate-Palmolive firmasının ürünü olan geri dönüştürülebilir tüpler ise yüksek yoğunluklu polietilenden (HDPE) yapılmıştır ve geri dönüşüm kutularındaki plastik bölümüne atılabilir. 

Colgate-Palmolive Güney Pasifik Genel Müdürü Simon Petersen şunları söyledi: “Diş macunu tüplerini döngüsel ekonominin bir parçası yapmak plastiğin üretken kalmasına ve israfın ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Önümüzde çok iş var ama Colgate Smile for Good’u başlatmak büyük bir ilk adım.” 

Colgate Smile for Good’un piyasaya sürülmesi, markanın 2025 yılına kadar yüzde 100 geri dönüştürülebilir, yeniden kullanılabilir ambalajlama küresel hedefine ulaşma hedefine doğru önemli bir adım.

YORUMLAR