Çiçek Teslimat Girişimi Colvin, 45 Milyon Euro Yatırım Aldı

Barselona merkezli çiçek teslimat girişimi Colvin, Eurazeo önderliğindeki C serisi yatırım turunda 45 milyon euro yatırıma sahip oldu.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2016 senesinde Andres Cester, Sergi Bastardas ve Marc Olmedillo tarafından kurulan çiçek teslimat şirketi Colvin, Eurazeo’nun yönettiği ve Capagro’nun katıldığı C serisi yatırım turunda 45 milyon euro yatırıma sahip oldu.

Colvin markasının aldığı yatırımı global olarak genişlemek için kullanacağı da söyleniyor. Bu çerçevede sektörün dönüşümüne öncülük etmeyi hedeflediklerini söyleyen ekip çiçek dağıtım pazarındaki gidişatın olağanüstü olduğunu da belirtiyor. Yeni coğrafyalara açılırken hem hızlı hem de kar elde edebilecekleri şekilde büyüyebileceklerini söyleyen ekip, geleceğe dair umutlu olduklarını belirtti.

14 Milyon Euro Yatırım Daha Elde Edilmişti

Colvin Türkiye’deki ÇiçekSepeti ve benzeri girişimler gibi hizmet veriyor. Şirketin ana hedefleri arasında daha yüksek tedarik verimliliği ve rekabetçi fiyatlar oluşturabilme yer alıyor.

Şirketin ileriye dönük hedefi ise perakendecilere satış yapan çiçek toptancılarına olan talepleri artırabilmek bulunuyor. Girişim mevcut olarak İspanya, İtalya, Almanya ve Portekiz’de hizmet veriyor.

Şirket kurucu ortağı Andres Cester, daha önceki dönemlerde yaptıkları açıklamalarda Colvin’in doğrudan tüketicilere satış yaparak işe başladığını söyledi. Bu durumun üreticilerin arzı için iyi bir yöntem olduğunu ve tüketici satışlarının karlı olduğunu da söylemişti. Şirket aynı zamanda B2B çözümler için harekete geçtiklerini de duyurdu.

Colvin, bu ayın ilk günlerinde gerçekleştirilen B serisi yatırım turundan da 14 milyon euro yatırım elde etmişti. İtalya merkezli olan Milano Investment Partners’ın liderliğindeki yatırım turuna P101 sgr ve Samaipata gibi isimler de katılım göstermişti.

YORUMLAR