Tesla’nın Cybertruck’ının Daha Önce Hiç Görülmemiş Görüntüleri Sızdırıldı

Tesla’nın kullanıcı arayüzü tasarım başkanı olan Pawel Pietryka’nın şirketten ayrılmasından sonra Cybertruck’ın arayüzüyle ilgili bilgiler sızdırıldı.

cybertruck, tesla
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Tesla’ya geçiş yapmadan önce 2016 yılında Apple sanat yönetmeni olan Pietryka, arayüzü tasarımı ekibinin başkanı olarak görev alıyordu. Pietryka’nın LinkedIn profiline bakıldığı zaman Mart ayında Tesla’dan Moderne Grafik Anstalt (MGA) isimli kendi şirketini kurmak için ayrıldığı görülüyordu.

Pietryka tarafından paylaşın yeni görüntülerin birçoğu Tesla araçlarıyla ilgili ipuçları veriyordu. Ortaya çıkan yeni bir video görüntüsünden sonra bugüne kadar hiç görülmeyen arayüz özellikleri ortaya çıktı.

Cybertruck’ın 2022 yılına kadar piyasaya çıkması beklenmiyor. Elektrikli kamyonet olarak 2019 yılında ortaya çıkan tasarımın arayüzüne ait çok fazla paylaşım yer almıyordu. Pietryka’nın MGA internet sitesinde Tesla’nın sürüş özellikleriyle ilgili de bir video yer aldı.

Görüntülere bakıldığı zaman gelişmiş bir arayüzü ve görselliği olduğu ortaya çıkıyor. Fakat videoların hızlı bir şekilde siteden kaldırılması ise tartışmalara yol açtı. Çevrimiçi ortamlarda paylaşılmaya başlanan video kaldırılana kadar Cybertruck arayüzünü merak edenlere birçok farklı ipucu verdi.

YORUMLAR