Delivery Hero’dan Hızlı Market Girişimi Gorillas’a 200 Milyon Dolar Yatırım

Son 3 turda yatırım miktarını 334,5 milyon dolara yükselten Gorillas, büyük yatırımcıların yer aldığı turda tekrar gündeme geldi.

delivery hero, gorillas
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Market alışverişi odaklı talebe dayalı teslimat girişimi Gorillas A serisi yatırım turunda 44 milyon dolar yatırım almıştı. Kağan Sümer ve Jörg Kattner tarafından 2020 yılının Mayıs ayında hayata geçirilen girişim, B serisinde Tencent, DST Global ve Coatue liderliğinde 290 milyon dolar yatırım almıştı.

gorillas, delivery hero

Yeni gerçekleşen son 3 turda yatırım miktarını 334.5 milyon dolara yükselten Gorillas, büyük yatırımcıların yanı sıra Delivery Hero’nun da dikkatini çekti. Almanya çıkışlı yemek teslimatı Delivery Hero Berlin merkezli Gorillas’a 1 milyar dolarlık finansman turunun parçası olarak ortalama 200 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Global Arenada Güçleniyor

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre, yeni yatırım turu Gorillas değerlemesini 3 milyar dolara ulaştırabilecek. Gorillas’ın son yatırım turunu 1 milyar dolar değerleme ile kapattığı da biliniyor. Mayıs ayında değerlemesini 6 milyar dolara taşımak için yatırım arayışına giren şirket yaz aylarında 2.5 milyar dolar değerleme üzerinden DoorDash ile pazarlığa girmişti.

Geçtiğimiz yıllarda şirketin Güney Kore’nin popüler yemek teslimat uygulaması olan Baedal Minjok’un sahibi Woowa Brothers’ı satın almak için harekete geçtiğini de biliniyor. Küresel arenalarda güçlenmeye devam eden Delivery Hero’nun Almanya’da ön plana çıkan bir girişimde pay sahibi olmak istemesi de ihtimaller dahilinde gözüküyor.

YORUMLAR