Türk Telekom’un Dijital Cüzdan Uygulaması Pokus ile Tanışın

Pokus uygulaması oyun, alışveriş, yemek ve eğlence gibi alanlarda ödeme yapabilmenizi sağlarken rehberde yer alan kişilere para gönderilmesini de sağlıyor.

dijital cüzdan, pokus
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dijitalleşmenin ciddi bir ivmelenme yakaladığı son dönemlerde yeni uygulamalar da gelmeye devam ediyor. Dijital cüzdan uygulamaları da bu alanda en başarılı örneklerini çıkarmayı sürdürüyor. Türk Telekom tarafından geliştirilen dijital cüzdan uygulaması Pokus yeni bir oyuncu olarak alandaki yerini alıyor.

Uygulamayı kullanabilmek için telefon numaranız ve belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız yeterli oluyor. Giriş işleminden sonra karşınıza gelen ekranda para isteme ve gönderme ile ödeme yapabilme seçeneklerini görebiliyorsunuz. Pokus kartınıza kartınızdan bakiye yüklemek isterseniz bunu da pratik bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Fiziksel Pokus Kart Seçeneği

Uygulamada yer alan ‘’harca-bölüş’’ özelliği ise oldukça ilgi çekici bir özellik olarak öne çıkıyor. Bu özellikten yararlanmak için işlemler arasında bölüşmek istenen tutarı seçmeniz ve ‘’Arkadaşınla Bölüş’’ kısmına geçmeniz yeterli oluyor. Paylaşmak istediğiniz tutarı girip onay verdikten sonra transfer tamamlanıyor.

Uygulama içerisinde aynı zamanda grup oluşturabilmeniz ve faturalarınızı da ödeyebileceğiniz özel seçenekler yer alıyor. Fiziksel bir Pokus Kart sahibi olmak için ana sayfa kısmında yer alan ilgili menüden talep oluşturmanız gerekiyor. Kart talebini gerçekleştirebilmeniz için hesabınızda en az 9.90 TL bakiye bulunması yeterli oluyor. Bu şartları karşıladıktan sonra yeni kart talebinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

YORUMLAR